Pogoda
14.08.2019 11:41

Google naśmiewa się z Windowsa. Pokazał go jako rozpadające się auto trzymające się na taśmie [WIDEO]

Nawet korporacje pozwalają sobie czasem na odrobinę szaleństwa. Szczególnie, jeśli chodzi o wtykanie szpil swoim konkurentom. W reklamie zachęcającej do kupna Chromebooka Google bezlitośnie szydzi z Microsoft Windows.

samochód z rejestracją WNDWS
foto: YouTube/Chromebook

Windows to najpopularniejszy system operacyjny na komputery na świecie. Jedynym liczącym się przeciwnikiem pod względem udziałów w rynku jest macOS napędzający komputery Apple. Linux wciąż czeka na swój wielki rok.

Google chce uszczknąć dla siebie nieco rynku komputerów osobistych. Twórcy Androida wygrali już z Microsoftem batalię o hegemonię na smartfonach, w rezultacie czego telefony z okienkami praktycznie zniknęły z rynku.

30 lat Windows uwiecznione na screenach
30 lat Windows uwiecznione na screenach
Przeczytaj także 30 lat Windows uwiecznione na screenach

Teraz Google chce zaatakować Microsoft na jego własnym terytorium, czyli komputerach osobistych. Internetowy gigant chce przekonać, że Chromebook jest znacznie lepszym wyborem, niż komputer przenośny z Windows. Jak pokazał na reklamie z Billem „The Science Guyem” Nye, nie cofnie się w kampanii niemal przed niczym.

Google szydzi z Windows w reklamie Chromebooka

Dlaczego używamy komputerów z Windows? Odpowiedź, według Google, jest prosta: przyzwyczailiśmy się do niego i boimy się zmian. Reklama, którą przygotował gigant, ma to zmienić. Zaczyna się od sugerowania, że uporczywe trzymanie się starego wyboru to taktyka jaskiniowców, a potem Bill Nye zaczyna rozkręcać się jeszcze bardziej.

Zachwalając zalety Chromebook nie zapomina o naśmiewaniu się z Windowsa. System operacyjny pokazany jest jako wyeksploatowany samochód, który trzyma się w całości dzięki masie łatek, a jego uruchomienie trwa bardzo długo.

Chromebooki przedstawione są jako szybkie, zgrabne i zaprojektowane z myślą o pracy w internecie urządzenia.

W komentarzach do wideo pojawiło się wiele kąśliwych uwag. Internauci dopytują się między innymi, czy reklama została zmontowana na Chromebooku, oraz czy urządzenia tego typu mogą uruchamiać niezbędbe im do pracy (lub zabawy) windowsowe aplikacje.

Koporacyjne wojny na reklamy kończą się czasem wstydliwie. Samsung został właśnie przyłapany na usuwaniu spotów, w których szydził z Apple. Okazało się bowiem, że wyśmiewane jako wady rozwiązania trafiły do telefonów koreańskiego producenta.

Zobacz także: Samsung usunął po kryjomu reklamy, w których wyśmiewał się z Apple. Teraz dotyczą jego samego 

Z którego systemu operacyjnego korzystacie na komputerze?

Tagi: Komputery Microsoft Google