Pogoda
02.10.2018 11:02

Google schował w wyszukiwarce oldschoolową grę. Wiemy, jak ją uruchomić

Jeśli masz problem z dostępem do internetu, możesz umilić sobie czekanie na sygnał dzięki ukrytej w Chrome grze z dinozaurem. Jeśli analizujesz kod strony w narzędziach dla programistów, możesz zagrać w staro szkolną grę tekstową wprost w konsoli przeglądarki.

google text adventure
foto: zrzut ekranu

Google znany jest z wkładania w swoje produkty nie tylko wiedzy, lecz także serca. Gigant, który właśnie skończył 20 lat, wciąż zachowuje młodzieńczą fantazję, chowając niespodzianki dla dociekliwych użytkowników.

Jedną z nich jest znana wszystkim gra z dinozaurem, która pojawia się w Google Chrome, gdy tracimy połączenie się siecią. Nie wszyscy wiedzą jednak, że nie trzeba odcinać się od internetu, żeby w nią zagrać – wystarczy wpisać specjalny adres.

Przyjrzeliśmy się kiedyś liście najlepszych easter eggów, jakie oferuje Google w wyszukiwarce – teraz wiemy już, że powinniśmy do niej dopisać najnowsze odkrycie. W wynikach wyszukiwania kwerendy „text adventure” została bowiem ukryta prawdziwa gra tekstowa, która można uruchomić w praktycznie każdej przeglądarce. Wiemy, jak to zrobić.

Gra tekstowa w wynikach wyszukiwania Google

Pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić, jest zmiana języka przeglądarki na angielski – gra się w nim komunikuje i nie uruchomi się, jeśli go nie wykryje.

Gdy zapiszemy zmiany w ustawieniach, trzeba wyszukać w Google hasło „text adventure”. Na wszelki wypadek dobrze to zrobić używając adresu google.com/ncr i otwierając go w trybie incognito.

Gdy na ekranie pokażą się wyniki, trzeba uruchomić narzędzia dla programistów – czy to wybierają je z menu, czy też używając kombinacji klawiszy ctrl+shift+j –w konsoli powinna pojawić się pytanie, czy użytkownik chce zagrać w grę.

Po odpowiedzeniu „yes” czeka nas pełna zagadek przygoda w trybie tekstowym – życzymy powodzenia i z góry przypominamy o konieczności wrócenia do pracy po wygranej.

Będziecie grać w grę?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet