Pogoda
25.04.2019 10:50

Google ukrył Thanosa w wyszukiwarce. Ma Rękawicę Nieskończoności i możecie jej użyć

W przeddzień polskiej premiery „Avengers: Endgame” Thanos przypomniał o sobie nawiedzając Google – w wynikach wyszukiwania pojawił się wizerunek Rękawicy Nieskończoności. Zgadnijcie, co się stanie, gdy na nią klikniecie.

Thanos
foto: kadr z wideo

W teorii wszystko jest łatwe i proste – wystarczy wpisać do Google hasło „Thanos”, żeby w okienku podającym podstawowe dane o postaci pojawiła się Rękawica Nieskończoności. Jeśli ulegniemy pokusie zostania najpotężniejszą istotą w wynikach wyszukiwania i klikniemy na artefakt, połowa wyników wyszukiwania rozwieje się w piksele.

W rzeczywistości spora część osób chcących samodzielnie dokonać decymacji musi pogodzić się z faktem, że Google nie uznał ich za wystarczająco potężnych – w sieci chodzi plotka, że Rękawica pojawia się tylko połowie użytkowników.

Jeśli nie znaleźliście się w gronie szczęśliwców, mamy dla Was krótką prezentację mocy Rękawicy Nieskończoności w wynikach wyszukiwania Google.

Chris Evans (Kapitan Ameryka)
Chris Evans (Kapitan Ameryka)
Przeczytaj także Czy w "Avengers: Endgame" jest scena po napisach?

Thanos – easter egg z Rękawicą Nieskończoności w wyszukiwaniach Google

Niespodzianki z Thanosem w wynikach wyszukiwania Google można się było spodziewać – pracownicy internetowego giganta lubują się w pozostawianiu smaczków dla użytkowników.

Przykłady? Spróbujcie wpisać chociażby frazę „do a barrel roll” lub „askew”, a w wyszukiwarce obrazów „atari breakout” – tą ostatnią niespodzianką można pobawić się kilka dłuższych chwil.

Zobacz także: >> TOP 10 najgłupszych aplikacji na smartfony <<

Humor pracowników Google sięga nie tylko wyników wyszukiwania – jedną z najbardziej znanych niespodzianek jest gra z dinozaurem, która pojawia się w przeglądarce Chrome gdy tracimy dostęp do internetu.

Czy Thanos miał rację?

Tagi: Internet Google Thanos