Google wprowadzi Tryb Incognito do map oraz wyszukiwarki
Michał Tomaszkiewicz
08.05.2019 11:18
Google wprowadzi Tryb Incognito do map oraz wyszukiwarki Fot. Gogole Maps

Google obiecuje bardziej szanować prywatność użytkowników – podczas konferencji Google I/O 2019 zdradzono, że w aplikacjach i usługach internetowego giganta pojawi się możliwość łatwego przejścia do ustawień konta, a z Map Google i wyszukiwarki można będzie korzystać bez zapisywania wpisywanych zagadnień w historii.

Tryb Incognito jest bardzo dobrze znany użytkownikom przeglądarki Google Chrome. Gdy przegląda się sieć korzystając z tej opcji, ciasteczka śledzące podrzucane przez przeglądane witryny usuwane są z chwilą zamknięcia okna, a spis odwiedzanych stron nie jest zapisywany w historii przeglądania.

Podczas premiery tej funkcji Google tłumaczył, że może ona przydać się na przykład podczas szukania prezentów dla swoich partnerów – przeglądarka nie zepsuje niespodzianki, podsuwając przypadkowo adres sklepu podczas przeglądania sieci.

Ochrona prywatności w sieci staje się coraz częściej podnoszonym tematem – także przez regulatorów rynku, którzy uważnie przyglądają się praktykom dostawców usług, zapisujących sobie dokładny spis aktywności użytkowników.

Chcąc uprzedzić ewentualne prawne regulacje w dziedzinie ochrony prywatności korporacje zaczęły w przejrzysty sposób informować o tym, jakie dane zbierają i do czego ich używają. Google pozwala nawet sprawdzić, co dokładnie ma zapisane na nasz temat. Zakres zbieranych informacji jest imponujący – można na przykład zobaczyć, z jakiej aplikacji korzystało się w wybranej godzinie wskazanego dnia.

Przeczytaj także

Więcej prywatności w usługach Google

Podczas konferencjo Google I/O 2019 dużo czasu poświęcono na przekonywanie, że koncern robi bardzo dużo dla ochrony swoich użytkowników w sieci.

Dowodem na to ma być między innymi umieszczenie odnośników do ustawień konta Google w popularnych usługach i aplikacjach oraz zapowiedź rozszerzenia stosowania Trybu Incognito.

W Mapach Google pojawi się możliwość wyszukiwania oraz nawigowania bez zostawianiu śladu w historii – według zapowiedzi, Tryb Incognito w Mapach ma zostać udostępniony wkrótce. W dalszej przyszłości, ale jeszcze w 2019 roku, wdrożona zostanie opcja dyskretnego korzystania z wyszukiwarki Google.

Zobacz także: >> YouTube testuje tryb Incognito <<

Z Trybu Incognito można już korzystać konsumując treści w serwisie YouTube.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.