Google wprowadził największą aktualizację Earth od lat. Zmiany robią wrażenie

16.04.2021 16:19
Google wprowadził największą aktualizację Earth od lat. Zmiany robią wrażenie Fot. zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

W największej aktualizacji Google Earth od 2017 roku możecie zobaczyć Ziemię w zupełnie nowym wymiarze - czasie. Efekty są piorunujące.

Google Earth wprowadziło nową aktualizację. To największa od 2017 roku

Przez ostatnie 15 lat mogliśmy korzystać z Google Earth, aby znaleźć inspirujące zdjęcia pochodzące z licznych punktów widokowych. Mogliście na przykład zerknąć na Mount Everest albo przelecieć tuż nad swoim rodzinnym miastem. Od czasu uruchomienia Google Earth twórcy skupili się na stworzeniu trójwymiarowej repliki, która odzwierciedla naszą planetę w najdrobniejszych szczegółach.

Polecamy

W największej aktualizacji Google Earth od 2017 roku możecie zobaczyć Ziemię w zupełnie nowym wymiarze - czasie. Timelapse to 24 miliony zdjęć satelitarnych z ostatnich 37 lat, tworzące interaktywne doświadczenie 4D. Teraz każdy z Was może być świadkiem prawie czterech dekad zmian planetarnych.

Polecamy

Nasza planeta doświadczyła gwałtownych zmian środowiskowych w ciągu ostatniego półwiecza - większych niż w jakimkolwiek innym momencie w historii ludzkości. Część ludzkości doświadczyła tych zmian na własnej skórze. Wśród nich były tysiące Kalifornijczyków ewakuowanych ze swoich domów podczas pożarów, jakie miały miejsce w zeszłym roku.

Dla wielu jednak skutki zmiany klimatu takie jak topnienie czap lodowych i cofające się lodowce wydają się abstrakcyjne i odległe. Timelapse w Google Earth zapewnia wyraźniejszy obraz naszej zmieniającej się planety - pokazuje nie tylko problemy, ale także ich rozwiązania i hipnotyzująco piękne zjawiska naturalne, które rozwijają się przez dziesięciolecia.

Aby poznać Timelapse w Google Earth, wejdźcie na g.co/Timelapse - możecie użyć wygodnego paska wyszukiwania i wybrać dowolne miejsce na Ziemi, dla którego chcecie prześledzić zmianę w czasie. Możecie też otworzyć Google Earth i kliknąć w koło sterowe, aby znaleźć Timelapse na platformie do opowiadania historii, Voyager. Tam również znajdziecie interaktywne wycieczki z przewodnikiem po polecanych lokalizacjach, wzbogacone o nowe zdjęcia.

Możecie wybrać dowolny z nich w formacie mp4 i skorzystać z niego w dowolny sposób lub po prostu obejrzeć go na YouTube.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.