Pogoda
14.08.2019 15:19

Gorący polski hit z datą premiery na PS4 i Xbox One. Na Frostpunka jeszcze poczekamy

Lodowa apokalipsa nieco się opóźni. Frostpunk, hit polskiego 11 bit studios, nie ochłodzi graczy w wakacje, jak zapowiedziano. Konsolowa edycja gry trafi do sprzedaży 11 października 2019 roku.

Frostpunk
foto: materiały prasowe 11 bit studios

Frostpunk to coś więcej, niż gra. 11 bit studios stara się udowodnić, że elektroniczna rozrywka dojrzała na tyle, żeby móc przekazywać poważne i skłaniającego do myślenia historie równie dobrze (a może nawet i lepiej), niż kinematografia.

W polskim przeboju gracz staje przed zadaniem zapewnienia przetrwania ludzkości w obliczu gwałtownej i drastycznej epoki lodowcowej. Fabuła Frostpunka rozgrywa się w czasach, gdy ludzie znali tylko maszyny napędzane parą, i to właśnie z wykorzystaniem tej technologii przyjdzie walczyć z ekstremalnie niskimi temperaturami.

Gdy gracz skupia się na zapewnieniu przetrwania ostatniemu miastu na Ziemi, twórcy podsuwają mu trudne wybory. Czy ważniejsze jest przetrwanie ludzkości, czy zachowanie człowieczeństwa?

Zobacz także: Frostpunk – apokaliptyczna fabryka zimnych drani [RECENZJA] 

Frostpunk pojawił się na komputerach PC w 2018 roku; na debiut gry na konsolach przyszło nam czekać dłużej, niż początkowo zakładano. 11 bit studios podało w końcu wiążącą datę premiery hitu na PlayStation 4 i Xbox One.

frostpunk_konsole_02

Frostpunk trafi na PlayStation 4 i Xbox One 11 października 2019

11 bit studios wytłumaczyło graczom, dlaczego na premierę Frostpunka na konsolach musieli czekać tak długo. Informacje przekazał Senior Lead Designer gry, Jakub Stokalski.

"

Od początku wiedzieliśmy, że chcemy przenieść Frostpunka na konsole. Jednocześnie nie chcieliśmy, bo to był po prostu port. Zależało nam, by grający we Frostpunka na konsolach gracze czuli jakby było to produkt stworzony od podstaw z myślą o tych platformach. Dlatego praktycznie każdy element gry zaprojektowaliśmy od nowa tak, by jak najbardziej intuicyjnie działał z kontrolerami. Oprócz zmian w interfejsie użytkownika, w grze mamy ekspresowe menu z szybkim dostępem do najistotniejszych akcji, łatwe w użytku koła wyboru, ułatwiający precyzyjne budowanie widok z góry, powiększone ikony i wiele innych. Wierzymy, że Frostpunk będzie nowym benchmarkiem dla gatunku strategii na Xbox One i PlayStation 4. "

11 października 2019 roku Frostpunk zawita na konsole w wersji cyfrowej, tydzień później do sprzedaży trafić mają pudełkowe wersje gry. Ceny konsolowych edycji Frostpunka jeszcze nie podano.

frostpunk_konsole_03

Oczekiwanie na pojawienie się dzieła 11 bit studios na PlayStation 4 i Xbox One można osłodzić sobie inną polską strategią, która po długim oczekiwaniu trafiła na konsole: Ancestors Legacy.

Zobacz także: Znakomita polska strategia w końcu na konsolach. Ancestors Legacy na PS4 i Xbox One 

Która wersja Frostpunka będzie lepsza?

Tagi: Gry