Pogoda
17.12.2019 14:05

Gothic powróci już w 2020 roku? Twórcy komentują grywalne demo odświeżonej wersji

Nic nie jest jeszcze wyryte w kamieniu, ale z każdą nową informacją związaną z Gothic - Playable Teaser fani gry mogą czuć coraz większą nadzieję. Piranha Bytes pracuje podobno pełną parą nad nowym wcieleniem starego dobrego Gothica.

Gothic Remake
foto: materiały prasowe Piranha Bytes

Twórcy gier coraz śmielej sięgają po zabiegi znane do tej pory z kinematografii. Branża odkryła słowo „remake” i trzeba przyznać, że rezultaty polegające na powtórnym robieniu starych gier są całkiem dobre.

Przepis jest prosty: bierze się scenariusz starego hitu, który zdążył się zestarzeć wizualnie i pod względem rozwiązać stosowanych w interfejsie użytkownika, i pochodzi do jego realizacji w nowoczesny sposób, korzystając z najnowszych osiągnięć techniki i sztuki.

Resident Evil 2 2019
Resident Evil 2 2019
Przeczytaj także Resident Evil 2 (2019) – gra na miarę naszych czasów [PIERWSZE WRAŻENIA]

Nieoczekiwana niespodzianka od Piranha Bytes sprawiła, że fani jednej z najlepszych serii RPG poczuli się mocno podekscytowani. Gothic - Playable Teaser pozwala zobaczyć, jak ich ukochana gra mogłaby wyglądać dziś, gdyby została opracowana na nowo.

Gothic - Playable Teaser zwiastumen premiery odświeżonej gry w 2020 roku

Oficjalnie twórcy nie chcieli nic deklarować, dlatego też pojawienie się grywalnej demonstracji odświeżonego Gothica zostało skomentowane w taki sposób:

"

To nie jest pełna wersja gry. Jest to grywalna prezentacja możliwego podejścia do stworzenia nowej gry Gothic. Nic nie jest jeszcze wyryte w kamieniu. Wasze komentarze są kluczowe do tego, by zamienić Gothica w nowoczesną grę. Z tego względu, aby wynagrodzić waszą lojalność, Gothic - Playable Teaser jest zupełnie darmowy dla wszystkich fanów, którzy posiadają jakikolwiek tytuł z sagi Gothic lub inny tytuł wyprodukowany przez Piranha Bytes! "

Twórcy podeszli do sprawy bardzo poważnie. Pojawił się między innymi zwiastun pokazujący nowe spojrzenie na grę.

Uprzedzający pytania fanów pokazano także, jako lokacje znane z oryginalnej gry wyglądają w odświeżonej wersji.

Wszystkie informacje podawane były bardzo ostrożnie, a sugerowała, że chce tylko zbadać jak fani zareagowaliby na nową wersję Gothica. Z przecieków wynika jednak zupełnie inny obraz.

W przygotowanie dema włożono dużo wysiłku, gdyż jest ono tylko częścią większej całości. Prace nad podaniem na nowo Gothica trwają podobno w najlepsze, a twórcy zamierzają wprowadzić grę do sprzedaży już w 2020 roku.

Zobacz także: Resident Evil 3 powraca. Stara dobra gra w oprawie godnej naszych czasów [WIDEO] 

Zagralibyście w odświeżoną wersję Gothica?

Tagi: Gry