Gotuj z World of Warcraft
Michał Tomaszkiewicz
24.01.2017 12:30
Gotuj z World of Warcraft Fot. kadr z wideo

W Polsce możemy takich programów kulinarnych tylko pozazdrościć – w Korei można oglądać przygotowywanie dań według przepisów z WoW.

Wśród wielu umiejętności, jakie mogą rozwijać w swojej postaci gracze World of Warcraft, znajduje się między innymi gotowanie.

I wbrew pozorom nie jest to skill, który w świecie nastawionym na walkę jest bezużyteczny – dzięki niemu można otrzymać bonusy do żywotnych statystyk. Korzystanie z niego może być także odpoczynkiem wojownika – zamiast szlachtować setki nowych wrogów, mogą poświęcić się pasji przygotowywania składników i tworzenia kulinarnego arcydzieła.

Przez żołądek do serc fanów Blizzard postanowił trafić po raz pierwszy podczas targów Gamescon – studio stworzyło na potrzebę imprezy specjalną kawiarnię, w której serwowano odwiedzającym odpowiednio stylizowane przekąski i napoje.

Wszystko to miało promować nowe rozszerzenie do WoW – Legion. W Korei Południowej, znanej nie od dziś z wyjątkowo dużego afektu do gier MMO, posunięto się o krok dalej. Na telewizyjnej antenie znalazł się program, którego uczestnicy rywalizują ze sobą przyrządzając dania z typowych dla gry – i bardzo nietypowych dla normalnych kuchni – składników.

Audycja nazywa się „Wow! Recipe? The Meal Is Ready” i biorący w nim udział uczestnicy oprócz demonstrowania kunsztu kulinarnego dzielą się z oglądającymi także swoimi przygodami z World Of Warcraft.

Klip promujący program wygląda tak:

Jeśli zaś Wasz głód na dobrą kuchnię nie został przez ten krótki urywek zaspokojony, możecie zapoznać się z całym odcinkiem (w języku Gangnam Style) poniżej:

Gry komputerowe stają się dostrzegalnym kulturowo i finansowo zjawiskiem także w Polsce. Organizowane od lat w Katowicach finały Intel Extreme Masters uważane są za jedno z najważniejszych wydarzeń e-sportowych na świecie, polscy gracze wygrywają miliony złotych na międzynarodowych turniejach, a Legia Warszawa stworzyła własną sekcję skupiającą graczy.

Nic więc dziwnego, że Polsat zdecydował się na prowadzenie na żywo relacji z rozgrywek CS:GO i LoL, a na początku 2017 roku zainaugurować ma kanał telewizyjny poświęcony tylko i wyłącznie e-sportowi i grom.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.