Gra Pandemic ofiarą koronawirusa. Sklep Epic miał rozdawać ją za darmo

04.02.2020 15:01
Gra Pandemic ofiarą koronawirusa. Sklep Epic miał rozdawać ją za darmo Fot. materiały prasowe Asmodee Digital

Po cichu i nie mówiąc nikomu sklep Epic usunął informacje o oferowaniu w prezencie dla użytkowników gry Pandemic, pokazującej tajniki walki z rozprzestrzenianiem się groźnych chorób na całym świecie.

Koronawirus 2019-nCov wpływa na branże, które zdają się być odporne na jego śmiertelne działanie. Przekonali się o tym już dwukrotnie twórcy gier.

Pierwsza niespodzianka dotyczyła liczącego już kilka lat tytułu Plague, Inc, który pozwala stworzyć zabójczego wirusa i wysłać go z zadaniem wytrzebienia ludzkości. Gra stała się hitem, szczególnie w Chinach, gdzie ludzie korzystając z solidnego modelu rozprzestrzeniania się niebezpieczeństwa starali się znaleźć dla siebie najlepszą metodę na przetrwanie.

Przeczytaj także

Koronawirus dosięgnął także grę Pandemic, która miała być jednym z trzech tytułów oferowanych za darmo klientom sklepu Epic od czwartku, 6 lutego 20120 roku. Obecnie zapowiedzi wskazują już tylko na dwie bezpłatne gry.

Sklep Epic Games wycofał się z oferowania za darmo gry Pandemic. Gra zniknęła z serwisu

Sklep Epic w dalszym ciągu zaprasza od 6 lutego na odbiór dwóch darmowych tytułów: Carcassonne i Ticket to Ride. Obie to cyfrowe planszówki.

Przeczytaj także

Z oferty zniknął za to Pandemic, tytuł w którym gracz wciela się w specjalistów i ma za zadanie opanowywać epidemie wybuchające w różnych miejscach globu. Epic usunął grę nie tylko ze spisu darmowych prezentów, lecz całkowicie w serwisie.

Ludzkość znalazła się na krawędzi zagłady. Jesteś członkiem elitarnego zespołu ds. walki z chorobami, który musi pokonać cztery śmiertelne choroby rozprzestrzeniające się po świecie.

Walka z epidemią to obecnie bardzo drażliwy temat. Z najnowszych danych przytaczanych przez WHO wynika, że mimo podjętych środków ostrożności zainfekowanych jest już ponad 17 000 osób, a 360 zmarło skutek choroby.

Zobacz także: „Koronawirus zamienia ludzi w zombie”. Interweniowało Ministerstwo Zdrowia 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.