Pogoda
11.07.2018 12:15

Gra RPG „Cthulhu Chronicles” na podstawie twórczości H.P. Lovecrafta trafiła na iOS

Fani H.P. Lovecrafta z urządzeniem mobilnym od firmy Apple powinni się ucieszyć. Na App Store trafiła darmowa gra RPG „Cthulhu Chronicles”. 

 Cthulhu Chronicles
foto: materiały promocyjne

Świat stworzony przez amerykańskiego pisarza fantasy H.P. Lovecrafta jest na tyle niesamowity, że idealnie pasuje na grową adaptację. W historii cyfrowej rozrywki niejednokrotnie pojawiały się tytuły oparte na uniwersum Wielkich Przedwiecznych, ale fani wciąż czekają na takie pozycje jak „The Sinking City” czy „Call of Cthulhu: The Official Video Game”. Na razie mogą się zadowolić darmową mobilną grą RPG zatytułowaną „Cthulhu Chronicles”. Niestety aplikacja jest dostępna wyłączenie na urządzenia z systemem iOS. 

„Cthulhu Chronicles” - o czym jest gra?

Za grę odpowiedzialne jest studio Chaosium i twórca papierowego RPG-a „Zew Cthulu”. Dzięki temu „Cthulhu Chronicles” łączy to, co najlepsze z tradycyjnej gry fabularnej z rozwiązaniami produkcji tego gatunku przeznaczonych na urządzenia mobilne. W produkcji studia Chaosium gracz wciela się w jednego ze śledczych (między innymi policjantka lub prywatny detektyw), którzy starają się rozwikłać zagadkę, w którą uwikłane są dziwaczne sekty, złowieszcze stwory i pradawne siły spoza tego świata. Za klimat gry odpowiada narracja, efekty dźwiękowe oraz ilustrujące rozgrywkę grafiki. 

Co ciekawe w „Cthulhu Chronicles”, w przeciwieństwie do większości gier RPG, postać nie rozwija się poprzez walkę, ale dzięki odpowiednim decyzjom podejmowanym przez gracza podczas śledztwa. Do każdej misji można wybrać inną postać, która posiada słabe i mocne strony, przydające się podczas rozgrywki. Każda z historii ma kilka alternatywnych zakończeń, do których prowadzą różne wskazówki. 

Wraz z premierą „Cthulhu Chronicles” gracze dostają 5 scenariuszy, a w przygotowaniu są 4 następne. Całość będzie się składać na pierwszą kampanię gry, zatytułowaną „Investigations in Lovecraft Country”. W przyszłości mają się pojawić kolejne kampanie. Jako że poziomy powstały dzięki użyciu narzędzia Adventure Creator firmy MetaArcade, całkiem możliwe, że w przyszłości społeczność graczy „Cthulhu Chronicles” będzie mogła tworzyć własne scenariusze oraz całe kampanie. To, że gra jest darmowa, niesie za sobą ograniczenia - bezpłatnie można rozpocząć jeden z wybranych scenariuszy. Resztę trzeba już dokupić. Produkcja od 11 lipca jest dostępna w App Store. Obecnie trwają prace nad przeniesieniem „Cthulhu Chronicles” na inne platformy. 

Czy zagrasz w grę „Cthulu Chronicles”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Gry Apple H.P. Lovecraft