Gra RPG „Cthulhu Chronicles” na podstawie twórczości H.P. Lovecrafta trafiła na iOS

Sergiusz Kurczuk
11.07.2018 12:15
 Cthulhu Chronicles|undefined Fot. materiały promocyjne

Fani H.P. Lovecrafta z urządzeniem mobilnym od firmy Apple powinni się ucieszyć. Na App Store trafiła darmowa gra RPG „Cthulhu Chronicles”. 

Świat stworzony przez amerykańskiego pisarza fantasy H.P. Lovecrafta jest na tyle niesamowity, że idealnie pasuje na grową adaptację. W historii cyfrowej rozrywki niejednokrotnie pojawiały się tytuły oparte na uniwersum Wielkich Przedwiecznych, ale fani wciąż czekają na takie pozycje jak „The Sinking City” czy „Call of Cthulhu: The Official Video Game”. Na razie mogą się zadowolić darmową mobilną grą RPG zatytułowaną „Cthulhu Chronicles”. Niestety aplikacja jest dostępna wyłączenie na urządzenia z systemem iOS. 

„Cthulhu Chronicles” - o czym jest gra?

Za grę odpowiedzialne jest studio Chaosium i twórca papierowego RPG-a „Zew Cthulu”. Dzięki temu „Cthulhu Chronicles” łączy to, co najlepsze z tradycyjnej gry fabularnej z rozwiązaniami produkcji tego gatunku przeznaczonych na urządzenia mobilne. W produkcji studia Chaosium gracz wciela się w jednego ze śledczych (między innymi policjantka lub prywatny detektyw), którzy starają się rozwikłać zagadkę, w którą uwikłane są dziwaczne sekty, złowieszcze stwory i pradawne siły spoza tego świata. Za klimat gry odpowiada narracja, efekty dźwiękowe oraz ilustrujące rozgrywkę grafiki. 

Co ciekawe w „Cthulhu Chronicles”, w przeciwieństwie do większości gier RPG, postać nie rozwija się poprzez walkę, ale dzięki odpowiednim decyzjom podejmowanym przez gracza podczas śledztwa. Do każdej misji można wybrać inną postać, która posiada słabe i mocne strony, przydające się podczas rozgrywki. Każda z historii ma kilka alternatywnych zakończeń, do których prowadzą różne wskazówki. 

Wraz z premierą „Cthulhu Chronicles” gracze dostają 5 scenariuszy, a w przygotowaniu są 4 następne. Całość będzie się składać na pierwszą kampanię gry, zatytułowaną „Investigations in Lovecraft Country”. W przyszłości mają się pojawić kolejne kampanie. Jako że poziomy powstały dzięki użyciu narzędzia Adventure Creator firmy MetaArcade, całkiem możliwe, że w przyszłości społeczność graczy „Cthulhu Chronicles” będzie mogła tworzyć własne scenariusze oraz całe kampanie. To, że gra jest darmowa, niesie za sobą ograniczenia - bezpłatnie można rozpocząć jeden z wybranych scenariuszy. Resztę trzeba już dokupić. Produkcja od 11 lipca jest dostępna w App Store. Obecnie trwają prace nad przeniesieniem „Cthulhu Chronicles” na inne platformy. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.