Pogoda
28.01.2020 11:55

Gra o światowej epidemii bije rekordy sprzedaży w Chinach. Można w niej stworzyć własnego koronawirusa

Plague Inc., gra pozwalająca stworzyć epidemię niosącą zagrożenie dla całego świata, w 2014 roku reklamowała się pokazując śmiercionośną chorobę, która pochodzi z Chin, prowadzi do podwyższonej temperatury ciała i szybko rozprzestrzenia się po całym globie.

zrzut ekranu z gry Plague Inc.
foto: materiały prasowe Ndemic Creations

Cały świat z zapartym tchem śledzi doniesienia o nowych przypadkach koronawirusa 2019-nCoV. Choroba pojawiła się po raz pierwszy w chińskim mieście Wuhan i gdy doprowadziła do śmierci kilkunastu osób władze zastosowały środki ostrożności rodem z filmów katastroficznych.

Siedem miast zostało ogłoszonych strefą kwarantanny, ich mieszkańcy mają zakaz wyjeżdżania w obawie przed dalszym rozprzestrzenieniem wirusa. Mimo tego, potwierdzone przypadki infekcji odnotowano już między innymi w Niemczech i we Francji.

Koronawirus AliExpress
Koronawirus AliExpress
Przeczytaj także Przesyłki z AliExpress: Czy paczki z Chin mogą zawierać śmiertelnego koronawirusa?

Rozwój sytuacji jest niemal identyczny ze scenariuszem nakreślonym w grze Plague Inc. w promującym ją zwiastunie z 2014 roku:

Leciwa gra stała się błyskawicznie hitem sprzedażowym w Chinach. Gracze mają nadzieję, że pomoże im ona w opracowaniu strategii przetrwania. Twórcy tytułu odradzają takie podejście, przypominając, że to tylko gra.

Twórcy Plague Inc. proszą, żeby nie szukać w niej informacji o koronawirusie. Gra stała się hitem

Gra Plague Inc. powstała jako symulacja przebiegu epidemii. Gracz pełni w niej rolę czarnego charakteru.

"

Plague Inc: Evolved to wyjątkowe połączenie gry strategicznej i niesłychanie realistycznej symulacji. Twój patogen zainfekował właśnie pierwszego człowieka – pacjenta zero. Zakończ historię ludzkości, opracowując śmiertelnie niebezpieczną globalną zarazę oraz odeprzyj wszelkie próby zwalczenia jej przez ludzi. "

Popyt na tytuł zwiększa się zawsze, gdy na świecie pojawiają się informacje o nowej, niebezpiecznej choroby. Koronawirus 2019-nCoV sprawił, że serwery wysiadły ze względu na ogromną liczbę użytkowników.

Twórcy apelują do graczy, żeby nie traktować Plague Inc. jako poradnika przetrwania ani nie szukać w niej informacji na temat koronawirusa.

"

Staraliśmy się, żeby gra była realistyczna oraz przekazywała jak najwięcej informacji, a przy okazji nie robiła sensacji z problemów, które występują w prawdziwym świecie. Mimo tego prosimy żeby pamiętać, że Plague Inc. to tylko gra, a nie naukowy model. Obecna sytuacja z koronawirusem jest bardzo poważna i dotyka ogromnej liczny osób. Zalecamy, żeby gracze szukający informacji korzystali z raportów CDC lub innych organizacji naukowych i medycznych. "

Jak chwalą się twórcy, w Plague Inc. zagrało już ponad 65 milionów osób.

Zobacz także: Dzieci porzucone na lotnisku na śmierć. Rodzice bali się, że złapały koronawirusa 

Jak zdrowie?

Tagi: Gry koronawirus