"Gra o tron": Fender przygotował gitary inspirowane serialem. Egzemplarz kosztuje 25 tysięcy dolarów

Kamil Kacperski
16.04.2019 18:36
Gra o tron gitara|undefined Fot. kadr z wideo

Firma tworząca gitary postanowiła rozpocząć współpracę z najpopularniejszym serialem na świecie. Owocem ich działań są instrumenty, których strona wizualna jest inspirowana herbami najważniejszych rodów z "Gry o tron".

Mania na "Grę o tron" rozgorzała na dobre - 15 kwietnia 2019 roku zadebiutował premierowy odcinek 8. sezonu "Gry o tron". HBO przygotowało naprawdę potężną kampanię marketingową, w której oprócz spotów reklamowych, plakatów i zwiastunów wykorzystało również zabawy dla fanów (szukanie Żelaznych Tronów) oraz pomoc społeczną (Bleed For The Throne). Twórcy podjęli również współpracę z firmą Fender, która zajmuje się tworzeniem gitar. Teraz poznaliśmy efekty tych działań. 

Gra o tron - gitary inspirowane serialem

W sieci pojawiło się bowiem wideo prezentujące 3 nowe gitary Fendera typu "custom-made". Każda z nich jest ręcznie składana przez co najmniej 100 godzin, a odpowiedzialny jest za nie osobiście szef produkcji i mistrz lutnictwa w firmie, Ron Thorn. Instrumenty są dostępne w 3 wersjach kolorystycznych i kształtach - możemy kupić inspirowanego herbem Starków Telecastera, klasycznego Stratocastera w barwach Targaryenów, lub Jaguara w złoto-czerwonych kolorach Lannisterów. Oto przykładowe zdjęcia gitar:

house-stark-telecaster Fot. foto: fendercustomshop.com
lannister-jaguar Fot. foto: fendercustomshop.com
targaryen-stratocaster Fot. foto: fendercustomshop.com

We wspomnianym wideo, gitary przedstawia twórca Ron Thorn, a także D.B. Weiss, współtwórca i jeden z głównych scenarzystów "Gry o tron". W filmiku towarzyszą im znani fani produkcji i świetni gitarzyści Tom Morello (ex-Rage Against The Machine, obecnie Prophets of Rage), Nuno Bettencourt (Extreme) oraz Scott Ian z Anthrax. Możemy również zobaczyć, w jaki sposób instrumentem posługuje się też kompozytor ścieżki dźwiękowej do "Gry o tron", Ramin Djawadi. Panowie zagrali razem motyw przewodni z serialu:

Niestety, te prześliczne, przygotowane z najlepszych materiałów i pieczołowicie składane ręcznie przez prawdziwych fachowców gitary mają również wyjątkowo nieprzyjazną cenę. Tworzone na zamówienie Fendery kosztują bowiem od 25 tysięcy dolarów, a przy odpowiedniej zmianie niektórych komponentów, ich cena może wzrosnąć nawet do 35 tysięcy dolarów. Trzeba zatem przyznać, że Fender przygotował instrumenty dla najbardziej lojalnych i przy okazji najzamożniejszych fanów "Gry o tron". 

Przeczytaj także

Niedawno dowiedzieliśmy się również, że do sprzedaży trafi album z utworami inspirowanymi "Grą o tron", które przygotują tacy artyści, jak Travis Scott, ASAP Rocky, Matt Bellamy z Muse, The National, czy SZA. Krążek ma trafić do sprzedaży 26 kwietnia 2019 roku. Jeśli chodzi zaś o sam serial, to 2. odcinek 8. sezonu "Gry o tron" zadebiutuje już 22 kwietnia 2019 roku. Kolejne epizody są emitowane w poniedziałki o 3:00 na HBO. Program pojawia się też na platformie HBO GO. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.