"Gra o tron" - George R.R. Martin wyjawił, że koniec książek będzie inny, niż serialu

28.06.2021 12:40
"Gra o tron" - George R.R. Martin wyjawił, że koniec książek będzie inny, niż serialu Fot. Invision/Invision/East News

A jednak! George R.R. Martin zdradził, że książkowa "Gra o tron" skończy się inaczej, niż serial. Czy autor zdradził jakieś szczegóły nadchodzących powieści?

Gra o tron - George R.R. Martin napisze inne zakończenie

Powiedzenie, że zakończenie "Gry o tron" w wersji HBO było rozczarowujące, to jak nie powiedzieć nic. Od premiery finału mięły już ponad 2 lata, a samo wspomnienie tego odcinka wywołuje u fanów bardzo emocjonalne reakcje. Sporo osób jest obrzydzonych, sporo rozczarowanych, a inni są po prostu zdenerwowani tym, jak nisko upadł pod koniec ten świetny serial. Jedną z tych osób, które nie są zadowolone z końcówki "Gry o tron" jest sam George R.R. Martin.

Polecamy

Autor niedawno udzielił wywiadu stacji PBS w Chicago, gdzie powiedział, że obecnie pracuje nad kolejną powieścią z cyklu (ta ma nosić tytuł "Winds of Winter"). Wyznał również, że zamierza stworzyć nowe zakończenie:

Prawdę mówiąc, to wolałbym najpierw skończyć książki. Kiedy zaczynali prace nad serialem, to ja miałem napisane 4 książki. Kiedy wyszedł serial, to w druku pojawiła się 5. odsłona. Miałem więc zapas 5 książek. W życiu nie sądziłem, że mnie dogonią! A oni nie tylko mnie dogonili, ale też przy okazji mnie minęli!

Polecamy

Martin zaznaczył, że chociaż faktycznie pracował nad serialem, to niektóre decyzje scenariuszowe w poprzednich sezonach sprawiły, że fabuła książek i serialu zaczęła się rozjeżdżać, nawet wtedy, gdy twórcy korzystali jeszcze z oryginalnego źródła:

To wszystko było trochę dziwne, po serial mnie wyprzedził i zaczął iść w różne dziwne strony. Ale ja nadal pracuje nad książkami i w końcu kiedyś będziecie mieli okazję przeczytać moje zakończenie.

Niestety, na tym zapowiedź nowych książek się skończyła. Wiemy, że "Winds of Winter" i "Dream of Spring" będą ostatnimi częściami sagi o Westeros, ale to właściwie tylko tyle. Na pocieszenie możemy jednak dodać, że HBO pracuje nad spin-offami "Gry o tron", a pierwszy z nich, czyli "House of the Dragon", ma się pojawić na HBO i HBO Max już w 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.