Gra planszowa dla fanów twórczości Stephena Kinga

Sergiusz Kurczuk
06.09.2017 15:30
Gra planszowa dla fanów twórczości Stephena Kinga Fot. thepinksmoke.com

Stephen King jest jednym z mistrzów horroru. Cenią go zarówno czytelnicy książkowych powieści grozy, jak i kinomani, którzy lubią się bać. Dla tych ostatnich powstała specjalna wersja gry Bingo. KINGO jest dostępne za darmo. Wystarczy wydrukować, włączyć film na podstawie prozy Kinga i grać!

Są tu jacyś fani twórczości Kinga albo miłośnicy ekranizacji jego książek? Jeśli tak, to mamy dla Was wspaniałą wiadomość. W sieci pojawiła się specjalna wersja klasycznej gry Bingo. W grze, która święci triumfy, szczególnie wśród emerytów ze Stanów Zjednoczonych liczy się spostrzegawczość i szybkość oraz odrobina szczęścia. Każdy gracz dostaje planszę z 25 okienkami, w których znajdują się losowe liczby od 0 do 99. Podczas rozgrywki prowadzący kolejno losuje liczbę i ogłasza ją graczom. Każdy gracz szuka na swojej karcie wylosowanej liczby i jeżeli ją znajdzie, zaznacza ją na planszy. W momencie, kiedy jeden z graczy zapełni poziomy rząd, krzyczy „Bingo!” i wygrywa grę. 

Twórcy strony thepinksmoke.com postanowili przełożyć te zasady na własną wersję gry, nawiązującej do twórczości Stephena Kinga. Zamiast plansz z cyframi mamy pola z elementami, które często pojawiają się w filmach opartych na prozie amerykańskiego pisarza. Jest stary dziwny mężczyzna, duch, martwy dzieciak, nawiedzony dom, rock and roll, a nawet bohater pisarz. Gra jest dostępna za darmo. Wystarczy pobrać obrazek z planszą, wydrukować go w odpowiedniej ilości egzemplarzy i włączyć ekranizację którejś z powieści, lub opowiadań Kinga. Jeśli jakiś gracz skreśli poziomy rząd, krzyczy „Kingo!”, tym samym wygrywając potyczkę. 

KINGOFINAL (1) Fot. foto: thepinksmoke.com

Twórcy zdają sobie sprawę, że plansza 5 x 5 kwadratów jest dość ograniczająca.

Ponieważ na planszy jest tylko 35 kwadratów, nie udało nam się zamieścić wszystkich powracających motywów w adaptacjach twórczości Stephena Kinga. Wiemy, wiemy, nie zamieściliśmy alkoholizmu, dziwnych agencji rządowych, kotów, bibliotek, Matta Frewera, kosmitów, postaci uwiedzionej przez zło i tak dalej...

Wygląda na to, że wspaniałą okazją do wykorzystania Kingo będzie seans najnowszej ekranizacji „Tego, której premiera już 8 września 2017 roku. Patrząc na planszę do gry, już widzimy kilka elementów, które na pewno pojawią się w filmie Andy'ego Muschiettiego. Zabierzecie Kingo na seans filmu o upiornym klaunie?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.