Gra planszowa dla fanów twórczości Stephena Kinga

Sergiusz Kurczuk
06.09.2017 15:30
Gra planszowa dla fanów twórczości Stephena Kinga Fot. thepinksmoke.com

Stephen King jest jednym z mistrzów horroru. Cenią go zarówno czytelnicy książkowych powieści grozy, jak i kinomani, którzy lubią się bać. Dla tych ostatnich powstała specjalna wersja gry Bingo. KINGO jest dostępne za darmo. Wystarczy wydrukować, włączyć film na podstawie prozy Kinga i grać!

Są tu jacyś fani twórczości Kinga albo miłośnicy ekranizacji jego książek? Jeśli tak, to mamy dla Was wspaniałą wiadomość. W sieci pojawiła się specjalna wersja klasycznej gry Bingo. W grze, która święci triumfy, szczególnie wśród emerytów ze Stanów Zjednoczonych liczy się spostrzegawczość i szybkość oraz odrobina szczęścia. Każdy gracz dostaje planszę z 25 okienkami, w których znajdują się losowe liczby od 0 do 99. Podczas rozgrywki prowadzący kolejno losuje liczbę i ogłasza ją graczom. Każdy gracz szuka na swojej karcie wylosowanej liczby i jeżeli ją znajdzie, zaznacza ją na planszy. W momencie, kiedy jeden z graczy zapełni poziomy rząd, krzyczy „Bingo!” i wygrywa grę. 

Twórcy strony thepinksmoke.com postanowili przełożyć te zasady na własną wersję gry, nawiązującej do twórczości Stephena Kinga. Zamiast plansz z cyframi mamy pola z elementami, które często pojawiają się w filmach opartych na prozie amerykańskiego pisarza. Jest stary dziwny mężczyzna, duch, martwy dzieciak, nawiedzony dom, rock and roll, a nawet bohater pisarz. Gra jest dostępna za darmo. Wystarczy pobrać obrazek z planszą, wydrukować go w odpowiedniej ilości egzemplarzy i włączyć ekranizację którejś z powieści, lub opowiadań Kinga. Jeśli jakiś gracz skreśli poziomy rząd, krzyczy „Kingo!”, tym samym wygrywając potyczkę. 

KINGOFINAL (1) Fot. foto: thepinksmoke.com

Twórcy zdają sobie sprawę, że plansza 5 x 5 kwadratów jest dość ograniczająca.

Ponieważ na planszy jest tylko 35 kwadratów, nie udało nam się zamieścić wszystkich powracających motywów w adaptacjach twórczości Stephena Kinga. Wiemy, wiemy, nie zamieściliśmy alkoholizmu, dziwnych agencji rządowych, kotów, bibliotek, Matta Frewera, kosmitów, postaci uwiedzionej przez zło i tak dalej...

Wygląda na to, że wspaniałą okazją do wykorzystania Kingo będzie seans najnowszej ekranizacji „Tego, której premiera już 8 września 2017 roku. Patrząc na planszę do gry, już widzimy kilka elementów, które na pewno pojawią się w filmie Andy'ego Muschiettiego. Zabierzecie Kingo na seans filmu o upiornym klaunie?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.