Graczom udało się rozebrać Claire z Resident Evil 2

Michał Tomaszkiewicz
18.02.2019 17:26
Graczom udało się rozebrać Claire z Resident Evil 2 Fot. kadr z wideo

Moderom udało się rozebrać postać Claire, która może teraz walczyć z zombiakami w Resident Evil 2 topless – jak się okazało, duży wkład w pokazanie półnagiej postaci miał Capcom.

Resident Evil 2 to gra, która przez wiele lat będzie pokazywana jako przykład wzorcowego remake’a gry – nie ograniczono się do odświeżenia grafiki, tylko wzięto oryginalny scenariusz, zaadaptowano do wrażliwości, oczekiwań i cierpliwości współczesnych graczy, a następnie stworzono zupełnie od nowa.

Dokładnie takie samo podejście ma do ponownego opowiadania historii Hollywood – remake nie jest pieczołowitym odtworzeniem pierwowzoru z najmniejszymi detalami, lecz nowym spojrzeniem na fabułę, pokazywaną w nieco inny sposób i z innymi szczegółami.

Resident Evil 2 oferuje możliwość zagrania dwoma postaciami – Leonem oraz Claire. W kręgu poważnych zainteresowań moderów znalazł się z jakiegoś powodu tylko ta druga – gracze rozebrali bohaterkę do połowy i udostępnili pliki, dzięki którym każdy posiadacz peceta będzie mógł zrobić dokładnie to samo w swoim domowym zaciszu.

Przeczytaj także

Claire nago w Resident Evil 2

Owoc pracy moderów można zobaczyć w akcji na krótkim filmiku. Zostały z niego usunięte w większości sceny, które ukazują postać Claire z przodu – żeby móc sobie dokładnie popatrzyć, trzeba będzie zainstalować moda.

W czasach fotorealistycznej grafiki przypominamy na wszelki wypadek, że poniższy materiał i piersi składające się z renderowanych trójkątów powinny oglądać tylko osoby pełnoletnie.

Jak się okazało, rozebranie Claire było wyjątkowo proste – wystarczyło „zdjąć” z niej ubranie (czyli usunąć wyświetlanie modelu 3D tekstyliów), jako że Capcom stworzył anatomicznie poprawny model kobiety i zakrył ją bluzą.

Często zdarza się, że producenci oszczędzają sobie pracy i modele postaci tworzone są tylko z warstw, które widać – zdjęcie z nich ubrania pokazuje, że pod spodem jest pustka i tekstury postaci gołej bohaterki muszą być przygotowane przez moderów.

Zobacz także: >> Resident Evil 2 – czym różni się oryginał od remake’u?  <<

Łagodzenie horroru antystresowym widokiem piersi Claire możliwe jest po pobraniu plików do gry (hasło deszyfrujące archiwum to 5uPwck0aABizHFrgDH4CZg).

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.