Pogoda
16.09.2016 15:42

Graj w Monopoly na prawdziwych budynkach z Twojej okolicy

Zamiast kupować bezpłciowe domki i hotele w planszówce, możesz zainwestować w prawdziwe budynki i zarabiać dzięki odwiedzającym je w rzeczywistości ludziom. Tak działa LandLord – polska gra, dzięki której może stać się magnatem nieruchomości.

Graj w Monopoly na prawdziwych budynkach z Twojej okolicy
foto: kadr z wideo

Nieruchomości są co prawda kupowane tylko w grze i to za wirtualne pieniądze, a przynoszone przez nie równie wirtualne zyski można wykorzystać tylko na dalsze inwestycje, ale możliwość zostania „właścicielem” budynku w swojej najbliższej okolicy sprawia, że daje to zdecydowanie więcej satysfakcji niż sesja przez planszą z grą.

„Kupować” można udziały w budynkach znajdujących się nie dalej niż kilometr od miejsca, w którym przebywa gracz. Autorzy – studio Reality Games – chwalą się, że w bazie danych mają informacje o 50 mln lokacjach.

Jeśli chce się zostać właścicielem słynnego budynku znajdującego się na drugim końcu świata, nie trzeba się jednak tam osobiście wybierać – można odkupić udziały w nieruchomości od lokalnych graczy. Jeśli marzyliście, żeby kupić sobie piramidę w Gizie, na przeszkodzie może stanąć tylko brak funduszy.

foto: zrzut ekranu

Od posiadanych budynków i lokali trzeba płacić czynsz. Na zysk możemy liczyć, gdy jakaś osoba zamelduje się w posiadanej przez nas nieruchomości używając Foursquare albo Facebooka. Im więcej ludzi pochwali się bytnością w należącym do nas miejscu, tym więcej zysku przyniesie nam dana nieruchomość.

Inwestować należy nie tylko w lokalizacje, ale także w postać gracza. Opisywana jest ona kilkoma współczynnikami, bezpośrednio wpływającymi na przebieg gry. Opłaty za ich rozwinięcie pobierane są jednak w dodatkowej walucie – monetach, które zyskujemy na przykład zdobywając nowe poziomy w grze bądź kupując je poprzez mikropłatności.

foto: zrzut ekranu

Monety pozwalają także uzupełnić zasoby gotówki na koncie i przyspieszyć „papierologię” (po wyrażeniu chęci zakupu umowa musi być sfinalizowana przez prawnika, co zabiera czas).

Grę LandLord Magnat Nieruchomości można pobrać za darmo ze sklepu Google Play lub App Store. Warto się pospieszyć, żeby zdążyć z kupnem najbardziej dochodowych miejscówek przed innymi.

Co ciekawego udało się Wam kupić w LandLordzie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry