Grali w siatkówkę na wulkanie. Nagranie wrzucili do sieci [WIDEO]

30.03.2021 10:01
Siatkówka na wulkanie Fot. HALLDOR KOLBEINS/AFP/East News

Po grillowaniu kiełbasek i pozowaniu do zdjęć na tle płynącej lawy nadszedł czas na mecze siatkówki. Zobacz, jak bawią się turyści na wulkanie Fagradalsfjall, który wybuchł w pobliżu Reykjaviku.

Islandzki wulkan stał się ogromną atrakcją turystyczną. Tysiące ludzi zjeżdża się w to miejsce, by oglądać spektakularną erupcję. Uruchomiono nawet specjalne połączenia autobusowe oraz wytyczono drogi w okolice wierzchołka wulkanu. Władze Islandii liczą, że wulkan będzie aktywny przez lata.

Erupcja wulkanu w pobliżu Reykjaviku. Pierwsza od ponad 800 lat

Po tysiącach wstrząsów sejsmicznych, które nękały Islandię przez ostatnie tygodnie, w piątek 19 marca 2021 doszło do wybuchu wulkanu na Islandii. Niemal od razu Fagradalsfjall stał się główną atrakcją turystyczną regionu.

Polecamy

Jak zapewnia Islandzki Departament Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego:

Trwają prace nad poprawą jakości pomiarów powietrza. Badania będą prowadzone w czasie rzeczywistym oraz na krawędzi lawy. W przypadku wystąpienia zagrożenia dla człowieka wydamy ostrzeżenia o zakazie zbliżania się.

Grali w koszykówkę na wulkanie

Na miejsce niemal bez przerwy podążają żądni przygód turyści. Poza robieniem zdjęć na social media, niektórzy grillują nad lawą kiełbaski lub pianki, a nawet rozgrywają mecze siatkówki.

Nie jest to jedyny wulkan, który wybuchł w ostatnim czasie. Niebezpieczne wulkany, jeden po drugim, budzą się do życia. Jak dotąd nie odnotowano na Ziemi podobnej sytuacji.

Zobacz również: Zauważyli na nocnym niebie świetlistą kulę. "Czy to jest UFO?"

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.