Pogoda
13.02.2019 16:54

Graliśmy w LEGO Przygoda 2 i trafiliśmy na festiwal metalowy [PIERWSZE WRAŻENIA]

LEGO Przygoda 2 jest i nie jest zarazem grą dla dzieci – tak samo, jak kolejką elektryczną otrzymaną w prezencie od Mikołaja nie bawią się tylko nasze pociechy. To familijna, budująca rozrywka, o czym przekonaliśmy się niemal miesiąc przed premierą.

Graliśmy w LEGO Przygoda 2 i trafiliśmy na festiwal metalowy [PIERWSZE WRAŻENIA]
foto: Michał Tomaszkeiwicz, Antyradio.pl

Film LEGO Przygoda 2 trafił na ekrany kin 8 lutego 2019 roku – na nawiązującą do niego grę trzeba poczekać do 1 marca 2019.

Nam udało się pobawić nią nieco wcześniej. I okazało się, że z zabawy klockami po prostu się nie wyrasta.

"

Obcy napadli na Klocburg, pozostawiając je w ruinach i porywając przyjaciółkę Emmeta! Teraz to on, wraz z grupą heroicznych bohaterów, będzie musiał przekroczyć granicę własnego świata, by uratować swoich przyjaciół z rąk przedziwnych mieszkańców Układu Siostar. Wyrusz w nieznane, odkryj nowy świat i wystaw na próbę swoje umiejętności Mistrza Budowy. "

Oficjalne wprowadzenie do gry nie oddaje wszystkiego, czego możemy się po niej spodziewać. LEGO Przygoda 2 porusza się co prawda po zarysach fabularnych nakreślonych w filmie, ale miłośnicy klocków znajdą w grze całą masę zdarzeń pobocznych, czekających na odkrycie – wystarczy trochę zboczyć z drogi podpowiadanej przez główną historię.

lego_przygoda_2_wrazenia_02
Powstanie film "LEGO Batman 2". Zajmą się nim twórcy "LEGO Przygody"
Powstanie film "LEGO Batman 2". Zajmą się nim twórcy "LEGO Przygody"
Przeczytaj także Powstanie film "LEGO Batman 2". Zajmą się nim twórcy "LEGO Przygody"

LEGO Przygoda 2 – gra budująca rodzinę

lego_przygoda_2_wrazenia_05

Siła LEGO Przygoda 2 tkwi w tym, że coś dla siebie znajdą w niej zarówno dzieci, jak i dorośli – a największą frajdę będzie się miało podczas równoległej gry kooperacyjnej. Nowy tytuł pozwala bowiem cieszyć się razem w trybie podzielonego ekranu, w którym bawiąc i ucząc buduje się nie tylko konstrukcje z klocków, lecz także więzy rodzinne.

Gra jest na tyle prosta, że opanuje ją bez problemu dziecko, i oferuje tyle smaczków, że dorośli będą chcieli w nią grać także samemu, gdy będą mieć czas tylko dla siebie. Zabawa klockami i tworzenie coraz bardziej skomplikowanych konstrukcji (trzeba przy tym dbać o posiadanie wystarczających zasobów potrzebnych elementów konstrukcyjnych) uczy logicznego myślenia, a czekające na graczy zadania i wyzwania zachęcają do uczenia się rozwiązywania problemów niczym MacGyver.

Dużym atutem gry jest panująca w niej atmosfera – nawet LEGO Batman jest mniej mroczny, niż swój odpowiednik z komiksu i filmów – wszystko jest po prostu miłe i wspaniałe, nawet czarne charaktery są kolorowe i zdarza im się, ze przeproszeniem, wymiotować tęczą.

lego_przygoda_2_wrazenia_03

LEGO Przygoda 2 – odpoczynek dla gracza wojownika

lego_przygoda_2_wrazenia_04

W każdym graczu kryje się małe dziecko – to właśnie ono pozwala mu cieszyć się przeżywanymi wirtualnymi przygodami. LEGO Przygoda 2 nie ocenia, LEGO Przygoda 2 rozumie i daje znaleźć upust przeżywanym przez nas nostalgiom i tęsknotom za czasami, gdy świat był prostszy i fajniejszy.

Właśnie z tego powodu ucieszyliśmy się jak dzieci, gdy po wyruszenie na zwiedzanie świata trafiliśmy niemal natychmiast na festiwal metalowy organizowany przez ludzki LEGO – pomoc w jego uruchomieniu to jedno z przykładowych zadań pobocznych czekających na graczy już na samym początku gry.

Rzućcie okiem: >> Zobaczcie zwiastun filmu „LEGO Przygoda 2” <<

Gra zachęcą do bycia ciekawym i odkrywaniu sekretów pozostawionych przez twórców, którzy dzielą nimi po równo dzieci prawdziwe i dzieci dorosłe, objawiające się przed ekranem. Wygląda na to, że LEGO Przygoda 2 to dobry sposób na dotarcie do swoich dzieci i spędzanie z nimi czasu, który będzie przyjemny dla wszystkich stron.

Bawicie się jeszcze klockami?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry