Grand Theft Auto VI - główną bohaterką będzie kobieta, a premiera dopiero za 2 lata? Nowe plotki

28.07.2022 13:13
Grand Theft Auto VI - główną bohaterką będzie kobieta, a premiera dopiero za 2 lata? Nowe plotki Fot. materiały prasowe/Rockstar Games

Nowy artykuł Bloomberga na temat kulturowych zmian w fimie Rockstar Games zdradził nam pierwsze szczegóły dotyczące Grand Theft Auto VI. Te są całkiem interesujące.

GTA VI - zagramy kobietą w mieście "przypominającym Miami"

Chociaż pokaźnej wielkości artykuł Bloomberg głownie skupia się na tym, w jaki sposób Rockstar Games odpowiedziało na krytykę ze strony pracowników oraz przetransformowało się "w progresywne i uczulone na uczucia miejsce pracy", to - jak się jednak okazuje - miało to też wpływ na tworzenie ich najnowszej produkcji.

Polecamy

Przykładem tej zmiany w kierunku inkluzywności jest fakt, że w nowym GTA jedną z głównych, grywalnych bohaterek ma być latynoska kobieta, która wraz ze swoim partnerem będzie brała udział w nielegalnej działalności - pomyślcie sobie o scenariuszu pokroju "Bonnie i Clyde", tylko w 2022 roku.

Co ciekawe, deweloperzy z Rockstar Games obiecali też, że nie zamierzają się już "pastwić" nad mniejszościami i nie chcą "żartować" z krzywdzących stereotypów. 

Wśród listy nowości wprowadzonych przez niedawne zmiany w kulturze pracy Rockstar Games, twórcy zostali niejako zmuszeni do zmniejszenia skali GTA VI. Nowa odsłona będzie rozgrywała się w fikcyjnej wersji Miami (najprawdopodobniej odświeżona i poprawiona wersja Vice City) oraz okolic. Początkowo twórcy chcieli zainspirować się "dużymi połaciami" terenu z Północnej i Południowej Ameryki, ale zmiana polityki dot. nadgodzin sprawiła, że pomysł porzucono na rzecz wspomnianej mniejszej skali.

Polecamy

To wszystko sugeruje nam, że poprzednie plotki i informacje o GTA VI były w większości prawdziwe - pisaliśmy w końcu, że gra miała się rozgrywać w Utah/terenach górzystych, później miała być inspirowana "Narcos" i światem karteli, o Vice City również plotkowano. 

Według tego planu zmieni się jednak polityka wydawnicza - fabularnie GTA VI ma być rozbudowywane po premierze. Twórcy chcą wydawać nowe misje, a nawet nowe miasta w kolejnych miesiącach i latach. Stworzenie z GTA VI gry-usługi nie powinno jednak nikogo dziwić, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak ogromnym sukcesem było dodawanie nowych misji do GTA Online.

Prace nad Grand Theft Auto VI trwają podobno od 2014 roku, ale okienka wydawniczego na razie nie ma - według programistów Rockstara, premiera odbędzie się najwcześniej w 2024 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.