Greta Thunberg: "Podejrzewam, że miałam koronawirusa". Pouczający wpis aktywistki
25.03.2020 14:13
Greta Thunberg: "Podejrzewam, że miałam koronawirusa". Pouczający wpis aktywistki Fot. PONTUS LUNDAHL/AFP/East News

Greta Thunberg: jest bardzo prawdopodobne, że miałam koronawirusa. Szwedzka aktywista poddała się kwarantannie

Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg napisała we wtorek na Instagramie, że podejrzewała u siebie koronawirusa. Poddała się kwarantannie i pouczyła swoich czytelników jak postępować w czasie pandemii.

Greta Thunberg poddała się kwarantannie: "Podejrzewam, że miałam koronawirusa"

Greta Thunberg słynna aktywistka klimatyczna napisała we wtorek, 24 marca 2020, na swoim Instagramie, że jest wysoce prawdopodobne, że została zakażona koronawirusem. Wprawdzie nie została poddana testom na jego obecność, jednak postanowiła dobrowolnie poddać się kwarantannie.

Przeczytaj także

Thunberg, oświadczyła, że po powrocie z podróży z Białorusi miała objawy wskazujące na zakażenie:

Thunberg napisała, że postanowiła się poddać dwutygodniowej kwarantannie, podczas której pozostawała w wynajętym mieszkaniu, by w ten sposób odizolować się od matki i siostry po powrocie z Europy Środkowej.

Około 10 dni temu zaczęłam odczuwać pewne objawy, dokładnie w tym samym czasie, co mój ojciec, który podróżował ze mną z Brukseli. Czułam się zmęczona, miałam dreszcze, bolało mnie gardło i kaszlałam. Mój tata miał te same objawy, ale dużo silniejsze, miał też gorączkę.

- pisze na swoim Instagramie aktywistka.

W Szwecji nie można się przetestować na Covid-19, chyba że potrzebuje się pilnej pomocy medycznej. Wszyscy, którzy źle się czują, słyszą, że mają zostać w domach i odizolować się. W związku z tym nie zostałam poddana testom na Covid-19, ale jest wysoce prawdopodobne, że go miałam, biorąc pod uwagę połączenie objawów i okoliczności

Greta Thunberg stwierdziła, że wirus jest bardzo niebezpieczny szczególnie u młodych ludzi, którzy mogą nie odczuwać żadnych objawów i zupełnie nieświadomie zakażać osoby znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka.

My, którzy nie należymy do grupy ryzyka, ponosimy ogromną odpowiedzialność.

- napisała Greta
Aktywistka pouczyła również swoich fanów, jak należy zachowywać się w czasie pandemii:

Pamiętaj o tym, postępuj zgodnie z radami ekspertów, władz lokalnych i #StayAtHome, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. I pamiętaj, aby zawsze dbać o siebie i pomagać potrzebującym.

-nawołuje w swoim wpisie aktywistka.
Obecnie Greta Thunberg stwierdziła, że jest już zdrowa, co pokazała na załączonym do wpisu zdjęciu. Podkreśliła również, że prawie w ogóle nie czuła się chora.

Zobacz również: 7-osobowa rodzina uwięziona w domu ze zwłokami kobiety. Czekają na wyniku testu na koronawirusa [WIDEO]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.