Powstał mural z Gretą Thunberg. Aktywistka jest porównywana do Putina

15.11.2019 10:39
Greta Thunberg|undefined Fot. NICHOLAS KAMM/AFP/East News

Nastoletnia aktywistka na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy stała się znaną osobowością walczącą o poprawę jakości życia na całym świecie. Pewien argentyński artysta postanowił ją uhonorować za pomocą muralu.

W San Francisco powstał niedawno ogromny mural przedstawiający Grethę Thunberg. Autorem dzieła jest argentyński artysta Andres Iglesias. Nastolatka ze Szwecji stała się znana dzięki niezwykłej działalności na rzecz klimatu. Z tego powodu dziewczyna jest często honorowana przez różne organizacje i instytucje zajmujące się promocją ochrony środowiska.

Greta Thunberg porównywana do Putina

Sam mural nie jest jednak niczym specjalnym. Ot, sposób na uhonorowanie znanej działaczki. Ciekawe są jednak niektóre reakcje, które dzieło wykonało. Ludzie na Twitterze zauważyli bowiem podobieństwo między Thunberg a... Władimirem Putinem, prezydentem Rosji. Pojawiły się oczywiście żarty, ale także teorie spiskowe. Te głoszą, że nastolatka jest tak naprawdę wysłanniczką rządu Rosji, która ma na celu zniszczenie gospodarki USA. 

Przeczytaj także

Inne głoszą natomiast, że Greta Thunberg jest tak naprawdę praktycznym żartem wykonanym przez Putina. W końcu nikt nie widział nigdy tej dwójki w tym samym pomieszczeniu, prawda?  

Jeśli chodzi zaś o sam mural, to jak twierdzi sam Iglesias, został on wykonany za darmo i przy użyciu farb bezpiecznych dla środowiska. Pracę zleciła mu organizacja non-profit One Atmosphere, która ma oczywiście na celu promowanie ochrony klimatu.

Cobre, ponieważ takiego pseudonimu używa artysta, wyjaśnił w wywiadach, że użyte farby były przygotowane na bazie wody, więc nie miały negatywnego wpływu na środowisko.

Zobacz także: Przemówienie Grety Thunberg przerobiono na death metal. Dziewczyna skomentowała wideo

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.