Pogoda
21.11.2019 16:32

Greta Thunberg „podróżuje w czasie”. Zobacz niezwykłą fotografię sprzed 120 lat!

Czy Greta Thunberg umie podróżować w czasie i została wysłana, aby ostrzec nas przed zmianami klimatu? Zobacz niezwykłą fotografię!

Greta Thunberg
foto: face to face/FaceToFace/REPORTER

Greta Thunberg to szwedzka aktywistka, która protestuje przeciwko zmianom klimatu wynikającym z działalności człowieka. Dziewczyna zasłynęła z samotnej pikiety przed budynkiem parlamentu w Sztokholmie w 2018 roku, podczas której domagała się przestrzegania porozumienia klimatycznego z Paryża.

Na ostatnim szczycie ONZ 16-latka wygłosiła przemówienie, które zostało szeroko skomentowane przez media na całym świecie.

Greta Thunberg jest podróżniczką w czasie?

Greta Thunberg stała się niezwykle popularna, a wokół jej osoby narosło wiele teorii spiskowych. Jedne głoszą, że nastolatka jest tak naprawdę wysłanniczką rządu Rosji, która ma na celu zniszczenie gospodarki USA inne, że jest jedynie aktorką podstawioną przez rządzących w celu odwrócenia uwagi od istotnych problemów politycznych.  

Ostatnia z teorii spiskowych głosi, że Greta Thunberg jest podróżniczką w czasie.  

Podróże w czasie
Podróże w czasie
Przeczytaj także Podróżnik w czasie zdradził przyszłość świata. Historia Johna Titora

Internetowy bloger Jack Strange w jednym ze swoich wpisów na Twitterze opublikował tajemnicze zdjęcie sprzed ponad 120 lat, przedstawiającego troje dzieci pracujących w kopalni złota na terytorium Jukonu w Kanadzie.

"

Oto "Greta Thunberg" na zdjęciu sprzed 120 lat, a moja nowa, ulubiona teoria spiskowa. Greta podróżuje w czasie z przyszłości i jest tutaj, aby nas uratować "

– sugeruje autor w swoim wpisie.

Pod postem pojawiła się lawina komentarzy.

"Greta Thunberg jest podróżniczką w czasie, która została wysłana, aby ostrzec nas przed zmianami klimatu?",  "Dlaczego udała się do 1898 roku? Moim zdaniem widziała przeszłość, teraźniejszość i przyszłość w celu gromadzenia wiedzy" – pytają zdziwieni internauci.

Oczywiście pojawiły się również głosy, że zdjęcie jest sprytnie przygotowaną mistyfikacją. Nic bardziej mylnego. Zdjęcie zostało znalezione w archiwum Uniwersytetu Waszyngtońskiego, a pochodzi najprawdopodobniej z 1898 roku. Jego autorem jest Eric A. Hegg.

We wrześniu 16-latka zrobiła sobie roczną przerwę w szkole, by prowadzić akcje na rzecz klimatu w obu Amerykach a tydzień temu wyruszyła z USA do Europy na pokładzie 15-metrowego katamaranu. Greta Thunberg chce dotrzeć w ten sposób na szczyt klimatyczny, który odbędzie się w Madrycie w grudniu.

Zobacz również: Sensacyjne odkrycie w Polsce. Kanibalistyczne mrówki w bunkrze atomowym

Tagi: Archiwum Tajemnic