Greta Thunberg uczy się strzelać? Viralowe wideo okazało się fałszywe

23.12.2019 11:40
Greta Thunberg uczy się strzelać? Viralowe wideo okazało się fałszywe Fot. twitter.com/eslinge

Niedawno na Twitterze pojawiło się wideo prezentujące kobietę niesamowicie przypominającą Gretę Thunberg, która uczy się strzelać z karabinu. Niestety, hejterzy muszą się obejść smakiem - osoba w filmiku to nie jest młoda szwedzka aktywistka. 

Chociaż trzeba przyznać, że podobieństwo Grety do 31-letniej strzelającej Emmy jest uderzające. Ale po kolei - niedawno w sieci pojawiło się wideo, które przedstawia młodą kobietę uczącą się strzelać z karabinu. Tak naprawdę widać na nim inną Szwedkę, 31-letnią Emmy. Kobieta od kilkunastu dni stara się wyjaśnić internautom, że nie jest Gretą Thunberg. Internet się jednak uparł i nie odpuszcza, twierdząc, że to młoda aktywistka znalazła sobie nowe hobby. 

Greta Thunberg uczy się strzelać z karabinu? Fejkowe wideo

Pierwszy z postów prezentujących "Gretę" z karabinem pojawił się na Twitterze 10 grudnia. Ma prawie 6 tysięcy polubień, a wideo obejrzano ponad 1,9 miliona razy. Tweetowi towarzyszył podpis autora, brzmiący:

Teraz mam karabin maszynowy. Ho, ho, ho.

Nie jestem jednak pewny, czy lewaccy przyjaciele Grety będą zadowoleni.

Przeczytaj także

W komentarzach możemy zauważyć bardzo ciekawe przemyślenia na temat Grety, nawet jeżeli na wideo widzimy kompletnie przypadkową 31-letnią kobietę:

Jak na kogoś, kto twierdzi, że ukradziono jej dzieciństwo, to ona ma więcej ciekawych doświadczeń i możliwości, niż 3/4 moich dorosłych znajomości i jakikolwiek dzieciak, którego kiedykolwiek poznałam.

Oryginalne wideo ukazało się 7 grudnia i zostało opublikowane przez Emmy Slinge, która chciała się podzielić swoimi doświadczeniami ze strzelnicy. 31-latka przyznała w rozmowie z lokalną gazetą Mitt 1, że zdaje sobie sprawę z tego, iż wielu internautów twierdzi, że jest podobna do Grety Thunberg. Po tym jak nagranie stało się viralem, kobieta zaczęła udostępniać artykuły dementujące twierdzenie, że występuje w nim szwedzka aktywistka klimatyczna.

Slinge zaznaczyła w rozmowie z Dagblet, że nie chce, by wideo sprawiało problemy dla Grety Thunberg. Cóż, wygląda na to, że nie do końca się to udało.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.