Greta Thunberg zastrzeże imię i nazwisko jako znak towarowy

03.02.2020 14:41
Greta Thunberg zastrzeże imię i nazwisko jako znak towarowy Fot. PONTUS LUNDAHL/AFP/East News

Szwedka aktywistka złożyła wniosek o zarejestrowanie jej imienia i nazwiska jako znaku towarowego. Ma to zapobiec wykorzystywaniu personaliów Grety Thunberg do organizowania zbiórek pieniędzy czy nazywania produktów lub usług bez zgody i wiedzy nastolatki.

O Grecie Thunberg słyszał już cały świat. Szwedka nastolatka stała się wyrzutem sumienia dla pokolenia, które było tak zajęte budowanie dobrobytu z wykorzystaniem paliw kopalnych, że zupełnie zignorowało negatywne skutki emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

W rezultacie czeka nas katastrofa klimatyczna, której nie uda się już uniknąć. Można co najwyżej starać się minimalizować skutki, jakie odczują w przyszłości nasze dzieci. Przez sporą część społeczeństwa Greta Thinberg postrzegana jest jako zagrożenie dla obecnego status quo i jakości ich życia.

Przeczytaj także

Polscy górnicy, którzy spotkali się z nastolatką na rozmowy, przez związki zawodowe zostali wprost nazwani „zdrajcami Polski”.

Przeczytaj także

Wysoka rozpoznawalność imienia i nazwiska Grety Thunberg przyciągnęła uwagę specjalistów ds. marketingu, producentów i zwyczajnych oszustów, którzy dostrzeli szansę na spopularyzowanie swoich działań powoływaniem się na znaną na całym świecie nastolatkę. Zastrzeżenie znaku towarowego ma przeciwdziałać próbom wzbogacenia się na wizerunku młodej Szwedki.

Greta Thunberg zastrzeże imię i nazwisko jako znak towarowy

Oprócz imienia i nazwiska Greta Thunber zamierza zastrzec także „Skolstrejk for klimatet”, czyli „Szkolny strajk klimatyczny”, oraz nazwę ruchu „Piątki dla przyszłości”.

Przeciwnicy Szwedki uznają zamiar zastrzeżenia personaliów Grety Thunberg jako dowód na to, że nastolatka się sprzedała. Sama zainteresowana podkreśla, że chodzi o zabezpieczenia jej imienia i nazwiska przed użyciem komercyjnym, na które nie będzie miała wpływu.

Posłuchaj podcastu!

Takie przypadki już się zdarzyły, co było bezpośrednim powodem dla złożenia wniosku o zastrzeżenie znaku towarowego.

Greta Thunberg po raz drugi została zgłoszona jako kandydatka do pokojowej nagrody Nobla. Komisja przypatrzy się wszystkim propozycjom i wybierze spośród nich kandydatów, nad którymi będzie się zastanawiać we własnym gronie. Kandydatury odtajniane są dopiero po upływie 50 lat.

Zobacz także: Greta Thunberg została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.