Pogoda
11.12.2019 14:49

Greta Thunberg została Człowiekiem Roku według magazynu TIME

Młoda aktywistka została ogłoszona Człowiekiem Roku magazynu TIME. Thunberg pojawiła się na okładce pisma, gdzie towarzyszył jej podpis "Siła młodości". Jak swój wybór uzasadnili dziennikarze TIME?

Greta Thunberg
foto: AP/Associated Press/East News

Greta Thunberg z dnia na dzień stała się bohaterką wiadomości, memów, a przede wszystkim działaczką na rzecz ochrony środowiska. Po swoim głośnym przemówieniu, w którym oskarżała liderów świata o zniszczenie marzeń jej pokolenia, młoda Szwedka rozpoczęła karierę aktywistki. Niedawno pojawiła się na zjeździe dotyczącym klimatu zorganizowanym przez NATO, a teraz magazyn TIME nazywał ją swoim Człowiekiem Roku 2019. 

Greta Thunberg Człowiekiem Roku według TIME

Oczywiście okładce towarzyszył długi tekst, z którym zapoznać się możemy na łamach strony internetowej pisma. Jest to relacja i fragmenty rozmów z Thunberg w trakcie jej podróży morskiej do Lizbony, a później do Madrytu na wspomnianą wyżej konferencję NATO. Najlepszym podsumowaniem długiego artykułu jest pierwsza wypowiedź młodej Szwedki, która oddaje w całości sens i cel jej walki o środowisko:

"

Nie możemy kontynuować życia, jakby jutra miało nie być - jutro istnieje. To jest jedyne, co chcemy przekazać. "

Foto: DAVID HARTLEY/REX/Shutterstock/EAST NEWS; Rex Features/East News
Foto: DAVID HARTLEY/REX/Shutterstock/EAST NEWS; Rex Features/East News
Przeczytaj także Jeremy Clarkson ostro o Grecie Thunberg. "To idiotka. Obrusza się mówiąc, że wszyscy umrzemy"

Poniżej znajdziecie natomiast okładkę magazynu TIME, w której znalazł się artykuł uzasadniający wybór Grety na Człowieka Roku 2019:

Jeśli chodzi zaś o uzasadnienie, to prawdopodobnie ten fragment najprościej i najkrócej wyjaśnia, czemu TIME postanowił przyznać ten tytuł akurat Grecie Thunberg:

"

Jest zwykłą nastoletnią dziewczyną, która dzięki odwadze, by powiedzieć prawdę władzom, stała się ikoną generacji. "

Nam pozostaje jedynie pogratulować Grecie Thunberg otrzymania tego tytułu.

Zobacz także: Powstał mural z Gretą Thunberg. Aktywistka jest porównywana do Putina

Tagi: News