„Grosza daj Wiedźminowi” po śląsku. „Rozdu*ili mie lutnię” [WIDEO]

09.01.2020 16:49
„Grosza daj Wiedźminowi” po śląsku. „Rozdu*ili mie lutnię” [WIDEO] Fot. kadr z wideo YouTube/ Kata Falt

Ten hit chyba nigdy się nie znudzi. Nawet jeśli słyszeliście już „Grosza daj Wiedźminowi” w wielu językach, to wersję śląską możecie potraktować jako melomański deser. 

„Wiedźmin” Netfliksa nie rozczarował fanów przygód Geralta z Rivii. Mimo początkowych obaw i kwestionowania wyborów twórców – na przykład osadzenia Henry’ego Cavilla w roli Białego Wilka – efekt końcowy okazał się być tak dobry, że serial stał się najchętniej oglądanym na całym świecie.

Początkowo nieufność wzbudzała także ścieżka dźwiękowa, z balladą Jaskra na czele. Okazało się jednak, że i tu twórcy trafili w dziesiątkę i co krok można spotkać osobę, która zaraźliwie nuci sobie „Grosza daj Wiedźminowi”.

Przeczytaj także

Popularność utworu sprawiła, że w sieci błyskawicznie zaczęły pojawiać się covery i nowe aranżacje ballady. Fani gwary śląskiej doczekali się własnej wersji swojego utworu. Było na co czekać!

„Grosza daj Wiedźminowi” po śląsku. „Kotlok dej Hekserowi”

Twórca śląskiego coveru „Grosza daj Wiedźminowi” skromnie ostrzega, że nie jest profesjonalnym wokalistą.

 Śpiewok ze mie żodyn, ale żech zaśpiywoł se tako pieśniczka. Mom nadzieja, że Wom się richtich spodobo.

Po wysłuchaniu jego dzieła dojdziecie zapewne do wniosku, że napisał to nieco kokieteryjnie.

„Grosza daj Wiedźminowi” zyskało nawet aprobatę graczy – specjalny mod dodaje balladę do ścieżki dźwiękowej gry Wiedźmin 3. Inni fani przygotowali rozgrywkę z piosenką Jaskra w Beat Saber.

Zobacz także: Utwór "Grosza daj wiedźminowi" doczekał się hip-hopowej wersji

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.