Pogoda
31.12.2019 13:25

„Grosza daj Wiedźminowi” w Beat Saber. Przebój podbił najpopularniejszą grę VR [WIDEO]

Ballada Jaskra z „Wiedźmina” Netfliksa to przykład utworu, który po zagoszczeniu w głowie po prostu nie chce z niej wyjść i zmusza do ustawicznego nucenia. Przebój zaczął dawać jeszcze więcej radości dzięki umieszczeniu go w bibliotece Beat Saber – gry rytmicznej, która zastąpiła Guitar Hero.

Jaskier
foto: materiały prasowe Netflix

Ścieżka dźwiękowa „Wiedźmina” budziła wiele emocji jeszcze przed premierą serialu. Nie brakowało głosów, że twórcy powinni sięgnąć po sprawdzone, doskonałe aranżacje z Wiedźmina 3, gdyż nic co stworzą nie będzie mogło równać się z dziełem Percivala.

Gdy w końcu pojawiła się możliwość wysłuchania utworów z „Wiedźmina” Netfliksa, najczęściej kwitowane były one wzruszeniem ramion i komentarzem, że nie jest ani wybitnie, ani źle. Wyjątkiem jest pieść „Grosza daj Wiedźminowi” śpiewana przez Jaskra. Ta zapada w pamięć bardziej, niż reklamy jednej z sieci elektromarketów.

Agnieszka Chylińska
Agnieszka Chylińska
Przeczytaj także Agnieszka Chylińska odcina się od reklam Media Expert, w których przerobiono hit O.N.A.

Fani pokochali tę balladę do tego stopnia, że szykują nawet nieoficjalny koncert barda na Open'erze.

Foto: materiały prasowe Netflix/ Katalin Vermes
Foto: materiały prasowe Netflix/ Katalin Vermes
Przeczytaj także Jaskier na Open'er 2020. Fanowskie wydarzenie podbija polski internet

Jeśli zaś posiadacie odpowiedni sprzęt, możecie zabawić się wygrywanie melodii „Grosza daj Wiedźminowi” mieczami w Beat Saber.

„Grosza daj Wiedźminowi” trafiło do Beat Saber

Muzyka z „Wiedźmina” trafiła do popularnej gry VR z inicjatywy samych graczy. Utwór pojawia się więc w grze nieoficjalnie, co oznacza, że „Grosza daj Wiedźminowi” do swojej kolekcji będą mogli dodać tylko gracze PC.

Właściciele PS4 i zestawów PSVR muszą poczekać, aż Netflix dostrzeże zapotrzebowanie i wprowadzi utwór do katalogu Beat Saber oficjalnie. Na razie można zobaczyć, jak wygląda „Toss a coin to your Witcher” na poniższym nagraniu.

Jeśli zaś chcielibyście posłuchać ballady po polsku i sprawdzić, jak brzmi w innych językach, przygotowaliśmy dla was tekst z odpowiednimi nagraniami.

Zobacz także: „Grosza daj Wiedźminowi, sakiewką potrząśnij”. Posłuchaj polskiej wersji piosenki Jaskra 

Co myślicie o "Grosza daj Wiedźminowi"?

Tagi: Gry Wiedźmin