„Grosza daj Wiedźminowi” w Beat Saber. Przebój podbił najpopularniejszą grę VR [WIDEO]

31.12.2019 13:25
„Grosza daj Wiedźminowi” w Beat Saber. Przebój podbił najpopularniejszą grę VR [WIDEO] Fot. materiały prasowe Netflix

Ballada Jaskra z „Wiedźmina” Netfliksa to przykład utworu, który po zagoszczeniu w głowie po prostu nie chce z niej wyjść i zmusza do ustawicznego nucenia. Przebój zaczął dawać jeszcze więcej radości dzięki umieszczeniu go w bibliotece Beat Saber – gry rytmicznej, która zastąpiła Guitar Hero.

Ścieżka dźwiękowa „Wiedźmina” budziła wiele emocji jeszcze przed premierą serialu. Nie brakowało głosów, że twórcy powinni sięgnąć po sprawdzone, doskonałe aranżacje z Wiedźmina 3, gdyż nic co stworzą nie będzie mogło równać się z dziełem Percivala.

Gdy w końcu pojawiła się możliwość wysłuchania utworów z „Wiedźmina” Netfliksa, najczęściej kwitowane były one wzruszeniem ramion i komentarzem, że nie jest ani wybitnie, ani źle. Wyjątkiem jest pieść „Grosza daj Wiedźminowi” śpiewana przez Jaskra. Ta zapada w pamięć bardziej, niż reklamy jednej z sieci elektromarketów.

Przeczytaj także

Fani pokochali tę balladę do tego stopnia, że szykują nawet nieoficjalny koncert barda na Open'erze.

Przeczytaj także

Jeśli zaś posiadacie odpowiedni sprzęt, możecie zabawić się wygrywanie melodii „Grosza daj Wiedźminowi” mieczami w Beat Saber.

„Grosza daj Wiedźminowi” trafiło do Beat Saber

Muzyka z „Wiedźmina” trafiła do popularnej gry VR z inicjatywy samych graczy. Utwór pojawia się więc w grze nieoficjalnie, co oznacza, że „Grosza daj Wiedźminowi” do swojej kolekcji będą mogli dodać tylko gracze PC.

Właściciele PS4 i zestawów PSVR muszą poczekać, aż Netflix dostrzeże zapotrzebowanie i wprowadzi utwór do katalogu Beat Saber oficjalnie. Na razie można zobaczyć, jak wygląda „Toss a coin to your Witcher” na poniższym nagraniu.

Jeśli zaś chcielibyście posłuchać ballady po polsku i sprawdzić, jak brzmi w innych językach, przygotowaliśmy dla was tekst z odpowiednimi nagraniami.

Zobacz także: „Grosza daj Wiedźminowi, sakiewką potrząśnij”. Posłuchaj polskiej wersji piosenki Jaskra 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.