Pogoda
28.02.2020 14:21

Groźba ataku terrorystycznego przerwała seans "Swingersów" w kinie Helios. Widzów ewakuowano

W kinie Helios w Bielsku-Białej doszło do ewakuacji. Powodem groźba ataku terrorystycznego.

Foto: Artur Szczepanski/REPORTER/ East News
Foto: Artur Szczepanski/REPORTER/ East News

W piątek 28 lutego 2020 roku doszło do incydentu w kinie Helios w Bielsku-Białej. 100 klientów placówki zostało ewakuowanych z powodu groźby ataku terrorystycznego. Rzecznik bielskiej komendy policji skomentował sprawę.

"Swingersi" - groźba ataku terrorystycznego przerwała seans w kinie Helios

Do bielskiego oddziału kina Helios, mieszczącego się w Galerii Sfera, dostarczono w czwartek wiadomość mailową. Zgodnie z jej treścią w piątek o godzinie 11:00, podczas seansu filmu "Swingersi", dojść miało do ataku terrorystycznego użyciem broni palnej i substancji chemicznych. Nadawca podpisał się pseudonimem Swingers, grożąc rozlewem krwi. E-mail miał zostać wysłany do wszystkich kin Helios na terenie Polski. Wiadomość odczytana została w piątek rano, a następnie zarządzono ewakuację.

kobieta w izolatce oddziału zakaźnego
kobieta w izolatce oddziału zakaźnego
Przeczytaj także Polska szykuje się na wojnę z koronawirusem. 100 mln zł na natychmiastowy zakup sprzętu dla szpitali, wojsko gotowe do działania

Jak oświadczył asp.szt. Roman Szybiak - rzecznik bielskiej komendy policji:

"

Na terenie działania naszej komendy jest jedno kino tej firmy, policjanci podjęli się sprawdzenia tego zgłoszenia. Około 100 osób zostało ewakuowanych z terenu kina i patio. Teren jest sprawdzany przez policyjnych pirotechników. Jeśli nie zostaną ujawnione żadne podejrzane przedmioty, czynności zostaną zakończone. "

Intel Extreme Masterss w katowickim Spodku
Intel Extreme Masterss w katowickim Spodku
Przeczytaj także IEM 2020 bez udziału publiczności. Zgoda na imprezę masową wycofana 14 godzin przed startem mistrzostw

Straż pożarna podjęła działania polegające na zabezpieczeniu przeciwpożarowym. Następnie sprawę przejęła policja. Galeria handlowa, w której mieści się kino, jest otwarta.

Zobacz też: Rosyjski Batmobil skonfiskowany przez policję. Właściciel usłyszał zarzuty [WIDEO]

Tagi: News polskie filmy