Pogoda
19.03.2020 13:01

Grudziądz: Pijany mieszkaniec groził, że zarazi całe miasto koronawirusem

Nieodpowiedzialny mężczyzna stanie teraz przed sądem.

koronawirus
foto: Jakub Kaminski/East News (zdjęcie poglądowe)

Dyżurny grudziądzkiej policji otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednym z mieszkań w centrum miasta przebywa starszy mężczyzna z objawami koronawirusa.

Mieszkaniec Grudziądza straszył, że pozaraża mieszkańców miasta koronawirusem

W środę 18 marca 2020 roku rano dyżurny numeru 112 otrzymał niepokojący telefon od jednego z mieszkańców Grudziądza. 59-latek poinformował w nim służby, że zamierza "jeździć po mieście i wszystkich zarażać". Policja niemal natychmiast zlokalizowała numer, z którego dzwonił mężczyzna.

Koronawirus teorie spiskowe
Koronawirus teorie spiskowe
Przeczytaj także 19 najbardziej absurdalnych teorii spiskowych dotyczących koronawirusa
"

Na miejsce wysłani zostali policjanci, specjalnie wyposażeni w pakiety ochronne, którzy w tym przypadku zmuszeni byli ich użyć, jak się okazało, niepotrzebnie. "

- informuje sierż. sztab. Maciej Szarzyński, pełniący obowiązki rzecznika policji w Grudziądzu (źródło: Gazeta Pomorska).

Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali mężczyznę od którego "wyczuli silną woń alkoholu".

Mężczyzna, chcąc zemścić się na pracownikach socjalnych udawał zakażonego koronawirusem

59-latek tłumaczył, że telefon był tylko głupim żartem, bo chciał zrobić na złość opiece społecznej. Mimo wszystko funkcjonariusze przewieźli delikwenta do szpitala, gdzie po wykonaniu niezbędnych badań lekarz potwierdził, że mężczyzna jest zdrowy i nie ma żadnych objawów zarażenia koronawirusem.

"

Mężczyzna swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem wywołał niepotrzebne działanie kilku służb, stanie teraz przed sądem. Zgodnie art. 66 kodeksu wykroczeń każdy, kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia (...) podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1,5 tys. zł. "

- komentuje zdarzenie pełniący obowiązki rzecznika policji w Grudziądzu

W Grudziądzu nie odnotowano jeszcze żadnego przypadku zarażenia koronawirusem.

Zobacz również: Nie żyje mężczyzna, który groził, że będzie zarażał koronawirusem

Tagi: koronawirus