Pogoda
17.05.2019 12:55

Grumpy Cat zdechł. Co było przyczyną śmierci najpopularniejszego kota internetu?

Świat obiegła informacja, że 14 maja 2019 roku zdechła najpopularniejsza kotka internetu. Co było przyczyną śmierci zwierzątka? Wszystkie informacje znajdziecie poniżej.

Kot Grumpy
fot: shutterstock.com

Z pewnością każdy z Was kojarzy memy z ponurym kotem. Niedawno świat obiegła informacja, że Grumpy Cat zdechł. Co było przyczyną śmierci najpopularniejszego kota na świecie? Rodzina ofiary opublikowała na fanpage'u oficjalne oświadczenie.

Grumpy Cat zdechł

W czwartek, 14 maja 2019 roku, kotka, która zyskała popularność dzięki swojemu grymasowi na mordce, odeszła w wieku 7 lat. Jak podaje rodzina, zwierzak był przez cały czas otoczony najbliższą rodziną i zdechł przy swojej mamie. W oficjalnym oświadczeniu czytamy: 

"

Jesteśmy zdruzgotani informacją, że nasza ukochana Grumpy zdechła. Pomimo opieki, którą otrzymała od specjalistów i kochającej rodziny, Przyczyną była infekcja dróg moczowych, która okazała się zbyt ciężka, żeby ją pokonać. Odeszła w spokoju, 14 maja, w objęciach swojej matki, Tabathy. Grumpy [...] pomogła wielu ludziom na całym świecie. "

Grumpy Cat zdechł

Fani od razu zareagowali na jej śmierć. W sieci pojawiła się masa memów, która upamiętniała popularnego zwierzaka.

Grumpy Cat memy

Kotka mieszkała w Phoenix w Arizonie razem ze swoją rodziną: matką Tabathą, Bryanem i Chrystal. Jej kariera rozpoczęła się w 2012 roku, kiedy w sieci pojawiło się zdjęcie z ponurym wyrazem twarzy. Fotografia szybko stała się viralem i dotarła do każdego zakątka na świecie. Na pewnym etapie kariery, kotka miała nawet swojego menedżera.

Zobacz także: >>Czy memy są winne otyłości wśród nastolatków?<<

Karolina Woźniak
Tagi: Duperele