Gry PlayStation Plus na sierpień 2019 właśnie wyciekły? Gratka dla fanów „Gwiezdnych wojen”

Michał Tomaszkiewicz
15.07.2019 11:29
Gry PlayStation Plus na sierpień 2019 właśnie wyciekły? Gratka dla fanów „Gwiezdnych wojen” Fot. materiały prasowe Sony

Sony zazdrośnie strzeże swoich sekretów. Należą do nich między innymi tytuły nowych gier, w które grać mogą subskrybenci usługi PlayStation Plus. Sekretu tym razem chyba nie udało się dochować. W sieci pojawiły się screeny pokazujące dwie duże gry EA oznaczone logo PS Plus.

PlayStation Plus to usługa dająca subskrybentom dostęp do rozgrywki wieloosobowej. Korzystający z niej gracze mogą liczyć na dwie darmowe gry. Można je przypisać do konta i ma się do nich dostęp dopóki opłaca się abonament.

W lipcu 2019 roku doszło do niespodziewanej sytuacji. Według zapowiedzi Sony, gracze mieli otrzymać PES 2019 oraz Horizon Chase Turbo. Gdy gry zostały udostępnione okazało się, że zamiast produkcji Konami w zestawie znalazła się gra Detroit: Become Human.

Przeczytaj także

Sony nie komentuje powodów zmiany udostępnianej graczom gry. Bez reakcji pozostają także pytania o potencjalną wpadkę i zdradzenie, jakie tytuły znajdą się w ofercie PlayStation Plus na sierpień 2019. Chodzi o przeboje Electronic Arts.

PlayStation Plus na sierpień 2019 - Star Wars Battlefront 2 i EA Sports UFC 3?

Przeglądający sklep PlayStation zauważyli, że Star Wars Battlefront 2 i EA Sports UFC 3 oznakowane są logo PS Plus dokładnie w taki sam sposób, w jaki Sony informuje o obecności danych tytułów w usłudze.

Szybko wyciągnięto wniosek, że wskutek wpadki Sony poznaliśmy właśnie zestaw darmowych gier na sierpień 2019 roku. EA uruchamia właśnie własną usługę subskrypcyjną na dostęp do swoich tytułów, EA Access, zaoferowanie dwóch z nich w PS Plus może być więc sposobem na wypromowanie własnego abonamentu.

To jednak tylko jedna z hipotez. Być może udało się po prostu uchwycić testy wprowadzenia subskrypcji EA do PlayStation Store, a gry mające być dostępne w nowym abonamencie zostały oznaczone logo usługi Sony zamiast EA.

Możliwe też, że gry Electronic Arts będą dostępne dla użytkowników PlayStation 4 w ramach nowej, droższej wersji PS Plus. Żeby dowiedzieć się, która z hipotez jest prawdziwa, trzeba poczekać do 31 lipca 2019 roku. Sony ogłasza nowe gry w PS Plus ostatniego dnia poprzedzającego miesiąca.

Dzięki zapowiadanej wstecznej kompatybilności w dodane do kolekcji gry można będzie grać także na PlayStation 5.

Zobacz także: PlayStation 5 na pierwszej oficjalnej prezentacji. PS4 Pro zmiażdżone

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.