Pogoda
27.06.2019 13:21

Gry w PlayStation Plus na lipiec 2019. Sportowy hit i samochodówka retro

Sony przygotowało w ramach lipcowego prezentu dla subskrybentów usługi PlayStation Plus dwa tytuły z 2018 roku. Jeden z nich pozwoli pograć w piłkę mimo panujących na zewnątrz upałów, drugi pościgać się ze znajomymi bez obaw o nieprzyjemne konsekwencje ze strony policji.

PES 2019
foto: kadr z wideo

Po dość udanym czerwcu 2019 roku, gdy do dyspozycji graczy oddano hitowe Borderlands: The Handsome Collection oraz platformówkę Sonic Mania, lipiec 2019 może okazać się dla właścicieli konsol PlayStation 4 nawet lepszy… albo znacznie gorszy.

Tym razem bowiem Sony postanowiło obdarować osoby korzystające z usługi PlayStation Plus dwie gry z 2018 roku: Pro Evolution Soccer 2019 i Horizon Chase Turbo. Oba tytuły kosztowały łącznie przed promocją 208 zł.

Borderlands
Borderlands
Przeczytaj także Znamy darmowe gry w PlayStation Plus na czerwiec 2019. Jest wielki hit!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to do 2 lipca 2019 można przypisać do swojej biblioteki gry z czerwcowej oferty PlayStation Plus.

Darmowy gry w PlayStation Plus na lipiec 2019

Jeśli jesteście fanami piłki nożnej, to Pro Evolution Soccer 2019 nie trzeba Wam przedstawiać. Tworzona przez Konami seria przez długie lata rywalizuje o serca i portfele graczy z wypuszczaną przez EA FIFĄ.

"

W tej kultowej już grze, czeka ogromna dawka piłkarskich emocji. Wydany przez Konami tytuł, towarzyszy fanom futbolu od 1996 roku. W najnowszej odsłonie pojawiło się mnóstwo ciekawych rozwiązań, takich jak: nowy sposób kontraktowania piłkarzy, specjalne wersje zawodników wypuszczane przez cały rok, a także zmieniona mechanika wykonywania strzałów z dystansu, nowe przyjęcia i dryblingi. PES 2019 został również doceniony przez recenzentów, osiągając Metascore na poziomie: 79. Propozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów sportowych symulatorów. "

W 2019 roku szala zwycięstwa przechyliła się na stronę FIFY, co stało się głównie dzięki przejęciu przez serię praw do Ligi Mistrzów. Gdyby PES sprzedawał się tak dobrze, jak FIFA 19, nie trafiłby raczej do PlayStation Plus.

FIFA 19 – siła mistrzów [RECENZJA]
FIFA 19 – siła mistrzów [RECENZJA]
Przeczytaj także FIFA 19 – siła mistrzów [RECENZJA]

Tradycyjnie drugi tytuł dostępny w PlayStation Plus jest lżejszy i nastawiony na bardziej dostępną zabawę.

Horizon Chase Turbo to wyraźnie inspirowany początkami wieloosobowych gier wyścigowych – w tym serią Lotus – tytuł, który pozwala ścigać się ze znajomymi w wyścigu po sam horyzont.

"

Gra inspirowana wielkimi hitami lat 80. i 90. pozwala na oddanie się bardzo dobrze odtworzonej, klasycznej arcade’owej rozgrywce. Horizon Chase Turbo to nowoczesna rozgrywka z duszą retro. Doceniana przez krytyków gra (Metascore: 82) jest idealną propozycją dla fanów kanapowych rozgrywek z przyjaciółmi, pozwala bowiem na podzielenie ekranu i wspólną rozgrywkę przez długie godziny. Na szczególną uwagę zasługuję również oprawa dźwiękowa, za którą odpowiadał szkocki kompozytor Barry Leitch, tworzący ścieżki dźwiękowe do produkcji takich jak: Lotus Turbo Challenge i Top Gear. "

Darmowe gry PlayStation Plus na lipiec 2019 można będzie pobrać od 2 lipca 2019 od godziny 10:00. Obecnie Sony udostępnia tylko tytuły na PlayStation 4. Ciekawie może się zrobić, gdy do sprzedaży trafi PlayStation 5. Nie wiadomo jeszcze, czy do usługi będą dodawane gry na tę platformę, czy też dalej za darmo rozdawane będą tytuły na PS4.

Zobacz także: PlayStation 5 na pierwszej oficjalnej prezentacji. PS4 Pro zmiażdżone 

Jesteście zadowoleni z gier w PlayStation 4 na lipiec 2019?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Playstation