Gwiazda „Breaking Bad” miała koronawirusa. Teraz oddaje krew, aby lekarze mogli dzięki niej stworzyć szczepionkę

31.07.2020 15:15
Gwiazda „Breaking Bad” miała koronawirusa. Teraz oddaje krew, aby lekarze mogli dzięki niej stworzyć szczepionkę Fot. . JEAN-BAPTISTE LACROIX/AFP/East News

Bryan Cranston, aktor najlepiej znany z roli Waltera White’a w popularnym serialu „Breaking Bad” przyznał, że niedawno przeszedł chorobę z powodu wirusa COVID-19. Teraz aktor oddaje osocze ze swojej krwi, aby pomóc w researchu szczepionki.

Bryan Cranston miał koronawirusa. Aktor podzielił się tą informacją na swoim koncie na Instagramie. Gwiazda „Breaking Bad” oraz sitcomu „Zwariowany świat Malcolma” przyznał, że jakiś czas temu zdiagnozowano u niego COVID-19. Aktor przyznał, że nie posiadał zbyt silnych objawów i że choroba przeszła u niego w miarę bezproblemowo i bez dodatkowych powikłań. 

Przeczytaj także

W wideo-poście, mężczyzna wymienił listę swoich symptomów, wśród których znalazły się: utrata smaku i węchu, bóle klatki piersiowej, czy lekkie bóle głowy.

Podkreślił jednak, że różne symptomy występują u różnych osób. Jako, że diagnoza mężczyzna głosiła, że przeszedł już chorobę, wywołaną wirusem, aktor postanowił oddać osocze swojej krwi, aby pomóc lekarzom w przebadaniu przeciwciał, znajdujących się w jego organizmie. Podobną rzecz zrobili Tom i Rita Hanksowie, po tym, jak para również przeszła już chorobę.

Przeczytaj także

Bryan Cranston miał koronawirusa – zobacz wideo, w którym omawia swoją chorobę

Materiał pojawił się w mediach społecznościowych amerykańskiego aktora w czwartek wieczorem. Dotychczas obejrzano je już ok. 300 tys. razy.

Przeczytaj także

Aktor oddaje swoje osocze w centrum LA, w klinice UCLA Blood & Platelet Center. W materiale Cranston zachęca też innych, którzy być może przeszli już chorobę, wywołaną koronawirusem, aby również zdecydowali się oddać swoją krew, bo może to pomóc lekarzom i naukowcom w szybszym opracowaniu szczepionki.

Czytaj także: Zmarł pies zakażony koronawirusem. Był pierwszym zarażonym czworonogiem w USA.

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.