Pogoda
31.07.2020 15:15

Gwiazda „Breaking Bad” miała koronawirusa. Teraz oddaje krew, aby lekarze mogli dzięki niej stworzyć szczepionkę

Bryan Cranston, aktor najlepiej znany z roli Waltera White’a w popularnym serialu „Breaking Bad” przyznał, że niedawno przeszedł chorobę z powodu wirusa COVID-19. Teraz aktor oddaje osocze ze swojej krwi, aby pomóc w researchu szczepionki.

Gwiazda „Breaking Bad” miała koronawirusa. Teraz oddaje krew, aby lekarze mogli dzięki niej stworzyć szczepionkę
fot. JEAN-BAPTISTE LACROIX/AFP/East News

Bryan Cranston miał koronawirusa. Aktor podzielił się tą informacją na swoim koncie na Instagramie. Gwiazda „Breaking Bad” oraz sitcomu „Zwariowany świat Malcolma” przyznał, że jakiś czas temu zdiagnozowano u niego COVID-19. Aktor przyznał, że nie posiadał zbyt silnych objawów i że choroba przeszła u niego w miarę bezproblemowo i bez dodatkowych powikłań. 

El Camino
El Camino
Przeczytaj także Aktor z filmu "Breaking Bad" może spędzić resztę życia w więzieniu. Został aresztowany za próbę morderstwa

W wideo-poście, mężczyzna wymienił listę swoich symptomów, wśród których znalazły się: utrata smaku i węchu, bóle klatki piersiowej, czy lekkie bóle głowy.

Podkreślił jednak, że różne symptomy występują u różnych osób. Jako, że diagnoza mężczyzna głosiła, że przeszedł już chorobę, wywołaną wirusem, aktor postanowił oddać osocze swojej krwi, aby pomóc lekarzom w przebadaniu przeciwciał, znajdujących się w jego organizmie. Podobną rzecz zrobili Tom i Rita Hanksowie, po tym, jak para również przeszła już chorobę.

Krew Toma Hanksa jest używana w badaniach nad szczepionką na koronawirusa
Krew Toma Hanksa jest używana w badaniach nad szczepionką na koronawirusa
Przeczytaj także Krew Toma Hanksa jest używana w badaniach nad szczepionką na koronawirusa

Bryan Cranston miał koronawirusa – zobacz wideo, w którym omawia swoją chorobę

Materiał pojawił się w mediach społecznościowych amerykańskiego aktora w czwartek wieczorem. Dotychczas obejrzano je już ok. 300 tys. razy.

Foto: materiały prasowe AMC
Foto: materiały prasowe AMC
Przeczytaj także Gwiazdor "Breaking Bad" wystąpi w dokumencie poświęconym legendarnemu serialowi

Aktor oddaje swoje osocze w centrum LA, w klinice UCLA Blood & Platelet Center. W materiale Cranston zachęca też innych, którzy być może przeszli już chorobę, wywołaną koronawirusem, aby również zdecydowali się oddać swoją krew, bo może to pomóc lekarzom i naukowcom w szybszym opracowaniu szczepionki.

Czytaj także: Zmarł pies zakażony koronawirusem. Był pierwszym zarażonym czworonogiem w USA.

Czy należysz do fanów serialu "Breaking Bad"?

Tagi: Newsy Film News Seriale Breaking Bad koronawirus