Pogoda
22.05.2019 12:40

Gwiazda „Gry o tron” stała się twarzą kryptowaluty dla wegan

Sukces Bitcoina sprawił, że co chwila pojawiają się nowe kryptowaluty, przedstawiane jako sposób na szybkie stanie się milionerami. Jerome Flynn, znany jako Bronn z „Gry o tron”, dołączył do zespołu doradców VeganCoin i ma pomóc w ratowania nią świata.

Bronn z Gry o tron
foto: kadr z wideo

Historia Bitcoina potrafi zadziałać na wyobraźnię. Wirtualne tokeny, warte na początku grosze, z biegiem czasu i zdobywaniem popularności stały się niemal niedorzecznie drogie. Za jeden jednostkę tej kryptowaluty można dostać ponad 30 000 zł, dzięki czemu całkiem sporo osób zostało milionerami.

Kopanie kryptowalut, polegające na wykonywaniu skomplikowanych obliczeń, stało się nowożytną gorączką złota. Komputery wykorzystywane w kopalniach na całym świecie zużywają więcej energii elektrycznej, niż całe państwa.

Kopalnie kryptowalut zużywają więcej energii niż całe państwa
Kopalnie kryptowalut zużywają więcej energii niż całe państwa
Przeczytaj także Kopalnie kryptowalut zużywają więcej energii niż całe państwa

Przekłada się to oczywiście na zanieczyszczanie środowiska, jako że prąd zużywany do kopania kryptowalut najczęściej pochodzi z elektrowni węglowych. Z tego powodu Chiny planują uchwalenie prawa, które będzie zakazywać prowadzenia kopalni. Oszczędzona w ten sposób energia elektryczna ma być wykorzystana do celów, które przyniosą więcej pożytku wszystkim obywatelom.

elektrownia węglowa
elektrownia węglowa
Przeczytaj także Chiny chcą zakazać kopania kryptowalut, bo powoduje ocieplenie klimatu

Twórcy kryptowalut coraz częściej kierują swoją ofertę do określonej grupy docelowej – mieliśmy już Jesus Coina dla chrześcijan, Jerome Flynn z „Gry o tron” zaangażował się zaś w VeganCoin. Jej twórcy, VeganNation, zachwalają ją jako sposób na wypromowanie wegańskiego stylu życia i zmniejszenia tym samym szkód, jakie wyrządza środowisku przemysł mięsny.

Gwiazda „Gry o tron” doradcą VeganCoin, kryptowaluty dla wegan

Aktor wcielający się w „Grze o tron” w rolę Bronna jest weganinem od 5 lat. Wcześniej przez 35 lat żył na diecie wegetariańskiej.

Jerome Flynn tak komentuje swoje zaangażowanie w projekt VeganCoin:

"

Vegan Nation to podstawa dla ponadnarodowe wegańskiej gospodarki, która uczyni życie wegan znacznie prostszym, bardziej opłacalnym, a także lepszym dla Ziemi oraz naszych dusz. VeganCoin przyczyni się do spopularyzowania wegańskiego stylu życia i tym samym zredukuje negatywny wpływ ludzkości na środowisko naturalne. "

Wegańska kryptowaluta ma służyć do wymiany produktów i usług, które są „w 100% pozbawione cierpień zwierząt”. Dzięki VeganCoin możliwe będzie także śledzenie powstawania i dystrybuowania wegańskich produktów.

Zobacz także: Jesus Coin - zbawienna kryptowaluta

Vegan Nation ma nadzieję uzyskać ze sprzedaży VeganCoin od 10 do 60 mln dolarów.

W jaką kryptowalutę zainwestowalibyście najchętniej?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele Gra o tron Gra o tron: sezon 8