Gwiazda Harry'ego Pottera była ofiarą znęcania się z powodu wagi: "nie byłam dla nich człowiekiem"

05.07.2021 15:56
Gwiazda Harry'ego Pottera była ofiarą znęcania się z powodu wagi: "nie byłam dla nich człowiekiem" Fot. Warner Bros./Everett Collection/East News

Aktorka Jessie Cave z "Harry'ego Pottera" twierdzi, że ludzie "traktowali ją jakby nie była człowiekiem", kiedy przytyła między filmami. 

Gwiazda Harry'ego Pottera była ofiarą znęcania się

Cave zagrała łącznie w trzech różnych filmach z serii - "Księciu Półkrwi" oraz obydwóch częściach "Insygniów Śmierci". Wcielała się w postać Lavender Brown, która tragicznie zmarła w trakcie Bitwy o Hogwart z finału cyklu książek o nastoletnim czarodzieju.

Polecamy

Obecnie Jessie Cave jest pisarką, ilustratorką oraz komikiem. Z okazji premiery jej nowego dzieła o tytule "Sunset", była aktorka udzieliła wywiadu portalowi The Independent, w którym stwierdziła, że niezbyt przyjemnie się jej pracowało nad filmami.

Wyjaśniła, że nieco przytyła w przerwie między zdjęciami do "Księcia Półkrwi" a "Insygniami Śmierci", co spowodowało zmianę tego, jak traktowali ją ludzie pracujący przy filmie. 

Sporo przytyłam, kiedy brałam udział w "Harrym Potterze". Nie odchudzałam się za bardzo, dorastałam i jak ludzie mają w zwyczaju po prostu miałam coraz więcej wagi. Tak się też stało u mnie. A kiedy wróciłam, to traktowali mnie jakbym nie była już człowiekiem.

Polecamy

To doświadczenie było dla niej "bardzo niekomfortowe" i przerażające":

To nie były czasy, kiedy aktorki mogły mieć każdy rozmiar ciała... Przybierałaś nieco wagi i nie jesteś sławna, to puf - nie masz pracy. Musisz sobie radzić sama. Czułam się niewidoczna. Także przez to mam pewne problemy z wagą i pracą, co jest kompletnie po*ebane, ale tak już jest.

Cave dodała, że znacznie pewniej i bezpieczniej się czuje w karierze pisarskiej, a z perspektywy czasu jest prawie "szczęśliwa", że nieco przytyła, bo to pchnęło ją w kierunku pisania. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.