Gwiazda "Harry'ego Pottera" chciała, żeby Boris Johnson umarł na koronawirusa. Teraz się tłumaczy

11.05.2020 11:13
Harry Potter i Komnata Tajemnic|undefined Fot. Everett Collection/East News

Miriam Margolyes znana z filmów o Harrym Potterze wyznała, że życzyła śmierci premierowi Wielkiej Brytanii Borisowi Johnsonowi, kiedy miał koronawirusa.

W kwietniu 2020 roku premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson trafił na intensywną terapię z powodu COVID-19. U polityka wykryto bowiem koronawirusa. Wiele osób zastanawiało się, czy Johnson wyjdzie z tego cało. Okazuje się, że nie wszyscy życzyli mu dobrze.

Gwiazda "Harry'ego Pottera" chciała śmierci premiera Wielkiej Brytanii

Kiedy wykryto koronawirusa u Johnsona, sprawa wyglądała naprawdę poważnie. W ciągu kolejnych tygodni terapii lekarze wyleczyli premiera Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj także

Aktorka Miriam Margolyes, wcielająca się w profesor Pomonę Sprout w serii filmów o Harrym Potterze miała ostatnio wywiad z Adamem Hillsem w programie telewizyjnym "The Last Leg Locked Down Under". Jednym z poruszonych tematów były oczywiście koronawirus, podejście rządu do obecnego kryzysu w kraju i choroba Borisa Johnsona. Artystka wyznała, że liczyła, iż premier nie wróci do zdrowia.

[Sytuacja jest] przerażająca, oczywiście przerażająca. To hańba i skandal. To skandal publiczny. Trudno mi było nie chcieć śmierci Borisa Johnsona. (...) Chciałam, żeby umarł. Pomyślałem wtedy, że złe, co myślę i nie chcę być osobą, która życzy innym śmierci. Więc natychmiast chciałam, żeby mu się poprawiło, co się udało, bo się wyleczył.

Dość radykalna reakcja aktorki wynikała z lekceważącego stosunku polityków Wielkiej Brytanii do sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Gdyby zareagowali odpowiednio szybko, można było uniknąć wielu zarażeń i śmierci wywołanych COVID-19. Do tej pory w Wielkiej Brytanii odnotowano ponad 200 tysięcy przypadków zachorowań i 30 tysięcy zgonów z powodu koronawirusa. Kiedy jednak dowiedziała się, że stan Borisa Johnsona jest niezwykle poważny Margolyes zreflektowała się.

 

Przeczytaj także

Teraz sytuacja w kraju poprawiła się na tyle, że Johnson zapowiedział zniesienie wielu obostrzeń. Odmrażanie brytyjskiej gospodarki ma rozpocząć się od drugiego tygodnia maja 2020 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Kalkulator ryzyka śmierci na COVID-19. Sprawdź, czy umrzesz, jeśli się zarazisz

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.