Pogoda
10.04.2018 15:37

Gwiazda Ligi Overwatch wyrzucona za molestowanie 14-latki

Nie tylko filmowcy nie potrafią się zachować – drużyna Boston Uprising wyrzuciła właśnie ze swoich szeregów Jonathana „DreamKazper” Sancheza za molestowanie przez internet 14-latki.

DreamKazper
foto: kadr z wideo

Rozmowy pomiędzy profesjonalnym graczem i jego fanką odbywała się poprzez Twittera. Zawodnik pozwalał sobie na aluzje z podtekstem seksualnym, poruszał także tematy związane z seksem z fanką wprost.

14-latka udokumentowała rozmowy screenami i zamieściła je w internecie. Nie jest to całość korespondencji pomiędzy graczem a fanką, która w oficjalnym oświadczeniu wyznała, że 21-letni gracz namówił ją do wysłania mu nagich zdjęć oraz pokazywania się podczas rozmów wideo.

Jak przyznaje nastolatka, zrozumienie do czego tak naprawdę doszło zajęło jej trochę czasu, tym bardziej, że była świeżo po rozstaniu ze swoim chłopakiem i nie czuła się stabilna emocjonalnie.

"

Po miesiącu rozmów z bliskimi przyjaciółmi dotarło do mnie, czym była ta znajomość. Mówię o swoim przypadku, żeby uchronić przed tym inne osoby w przyszłości. DreamKazper powinien wiedzieć, żeby nie wdawać się w takie aktywności z kimś o siedem lat młodszym od niego, zgłasza gdy reprezentuje publicznie zespół. Użył swojego statusu społecznego, żeby mnie zaślepić i wykorzystać. "

Reakcja drużyny Boston Uprising na oskarżenia była stanowcza:

Pełna treści wyznawani 14-latki znajduje się w dokumencie Google – dziewczyna opowiada, jak doszło do zawarcia znajomości oraz jak z czasem rozmowa schodziła na tematy związane z seksem.

W Polsce podobne kłopoty jak Jonathan „DreamKazper” Sanchez ma streamer Gural, który nie tylko namawiał nieletnie do obnażania się przed kamerą, lecz także pokazywał to publicznie podczas transmisji. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi prokuratura.

W co wolicie grać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry