Gwiazda Marvela przeprosiła za swoją postawę względem kwarantanny: "myślałam, że uspokajam histerię"

27.03.2020 10:56
Gwiazda Marvela przeprosiła za swoją postawę względem kwarantanny: "myślałam, że uspokajam histerię" Fot. Xavier Collin/Image Press Agency/Splash News / SplashNews.com/East News

Evangeline Lilly wywołała burzę, gdy 10 dni temu pochwaliła się w sieci nieprzestrzeganiem kwarantanny. Teraz przeprosiła za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Gwiazda Marvela opublikowała 10 dni temu wpis, który rozwścieczył internautów z całego świata. Mimo wprowadzenia kwarantanny, związanej z szerzącą się pandemią koronawirusaEvangeline Lilly zignorowała środki bezpieczeństwa i pochwaliła się tym w sieci. Twierdziła bowiem, że bardziej niż życie, ceni sobie wolność. Po miażdżącej krytyce przyszedł czas na refleksję i przeprosiny.

Gwiazda Marvela przeprosiła za swoją postawę względem kwarantanny

Evangeline Lilly znana jest głównie z roli Wasp w Kinowym Uniwersum Marvela oraz występów w serialu "Lost" i trylogii "Hobbit". Aktorka wykazała się olbrzymią nieodpowiedzialnością względem zagrożenia, jakie stanowi COVID-19, za co została skrytykowana zarówno przez fanów, jak i inne gwiazdy. Po 10 dniach pokazała jednak, że przemyślała swoje zachowanie i opublikowała obszerny wpis, w którym przeprosiła za swoje zachowanie.

Przeczytaj także

Lilly przyznała, że w chwili, gdy publikowała szokujący post, sytuacja nie była jeszcze tak poważna, a środki bezpieczeństwa zalecane przez rząd ograniczały się głównie do częstego mycia rąk. Zapewniła, że od 18 marca (dwa dni po publikacji wpisu) stosuje samoizolację, przebywając w domu wraz z rodziną.

[...] Pragnę szczerze i serdecznie przeprosić za brak wrażliwości, jaką okazałam w poprzednim wpisie, wobec bardzo realnego cierpienia i strachu, które ogarnęły świat przez COVID19. Dziadkowie, rodzice, dzieci, siostry i bracia umierają, świat stara się znaleźć sposób na powstrzymanie tego bardzo realnego zagrożenia, a moje dalsze milczenie wysyłało lekceważący, arogancki i niejasny komunikat. Moje bezpośrednie i szczególne przeprosiny kieruję do osób najbardziej dotkniętych tą pandemią. Nigdy nie chciałam was skrzywdzić. Kiedy 10 dni temu pisałem ten post myślałam, że uspokajam histerię. Teraz widzę, że rzutowałem własne obawy na i tak już przerażającą i traumatyczną sytuację.

Jestem zasmucona ciągłymi stratami w ludziach i trudnymi decyzjami, jakie muszą podejmować pracownicy medyczni na całym świecie, gdy leczą osoby poszkodowane. [...]

Przeczytaj także

Evangeline Lilly nie była niestety jedyną osobą, która wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością w panującej obecnie sytuacji. Wśród internautów szerzy się moda zwana Coronavirus Challenge, polegająca na świadomym narażaniu się na zarażenie koronawirusem

Zobacz też: Coronavirus Challenge - Influencer zarażony koronawirusem po wylizaniu muszli klozetowej 

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.