Pogoda
20.02.2020 15:24

Gwiazda Marvela wyznała, że jest biseksualna. Chce w ten sposób wesprzeć społeczność LGBTQ

Rosario Dawson - aktorka znana takich produkcji jak "Daredevil", "Luke Cage", "Sin City" czy "Clerks 2" wyszła z szafy. Aktorka publicznie potwierdziła, że jest biseksualistką i wspiera ruch LGBTQ+.

Rosario Dawson
foto: materiałyprasowe/Netflix

W ciągu ostatnich lat nieheteronormatywne orientacje seksualne w końcu przestają być powodem do wstydu. Niestety nie wszyscy mieszkańcy świata zaakceptowali ich istnienie i osoby LGBTQ+ wciąż są szykanowane. Na przykład w takich krajach jak Polska. Z tego powodu głos gwiazd jest w tej kwestii bardzo ważny. Ostatnio z szafy wyszła aktorka Rosario Dawson, która wyznała publicznie, że jest biseksualna.

Rosario Dawson jest biseksualna i wspiera społeczność Rosario LGBTQ+

Aktorka udzieliła wywiadu portalowi Bustle. W rozmowie wspominała między innymi o swoim związku z kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych Corym Bookerem. z tego powodu została zapytana o post na Instagramie, który zamieściła w 2018 roku. Uczciła w nim Miesiąc Dumy - ważne święto wszystkich osób LGBTQ+.

Fani aktorki zastanawiali się, czy sama nie należy przypadkiem do osób nieheteronarmatywnych. Dawson odpowiedziała w wywiadzie.

"

Ludzie powtarzali, że wyszłam z szafy... Nie zrobiłam tego. To nie jest tak, że te komentarze są niezgodne z prawdą, ale nigdy nie wyszłam z szafy. To znaczy, chyba zrobiłam to teraz. (...) Jeśli się zakochujesz, to się zakochujesz. "

Gwiazda stwierdziła, że publiczne mówienie na temat swojej orientacji seksualnej jest potrzebne, szczególnie dla osób, które potrzebują swoich reprezentantów w mediach głównego obiegu. To sprawia, że nieheteronormatywne zachowanie, stają się akceptowane nawet przez ludzi, którzy do niedawna byli przeciwni jakimkolwiek odstępstwom od tak zwanej normy występującej w ludzkiej sferze seksualnej.

Polski serial LGBT stał się międzynarodowym hitem. Zobaczyło go ponad 27 milionów widzów
Polski serial LGBT stał się międzynarodowym hitem. Zobaczyło go ponad 27 milionów widzów
Przeczytaj także Polski serial LGBT stał się międzynarodowym hitem. Zobaczyło go ponad 27 milionów widzów

Dawson powinna być dobrze znana fanom superbohaterów, ponieważ wystąpiła w produkcjach Marvela współtworzonych przez platformę Netflix. Jako Claire Temple mogliśmy zobaczyć ją między innymi w takich serialach jak "Daredevil", "Jessica Jones", "Luke Cage", "Iron Fist" i "Defenders". Zagrała też w takich filmach jak "Sin City: Miasto grzechu", "Grindhouse: Death Proof", "Niepowstrzymany", "25. godzina" czy "Clerks: Sprzedawcy 2". W 2020 roku wystąpi w głównej roli w nadchodzącym serialu "Briarpatch".

kadr z filmu Kapitan Marvel
kadr z filmu Kapitan Marvel
Przeczytaj także Czy Kapitan Marvel jest lesbijką? Kevin Feige wytłumaczył brak wątku romantycznego w nowym filmie Marvela

Zobacz też: Luke Cage jest biseksualny? Jessica Jones zdradziła sekrety małżeńskiej alkowy

Tagi: Daredevil Sin City Netflix Marvel Clerks LGBT