Gwiazda „Strangers Things” skasowała konto na Twitterze, bo stała się homofobicznym memem

Sergiusz Kurczuk
14.06.2018 12:09
Millie Bobby Brown|undefined Fot. kadr z serialu Stranger Things

Millie Bobby Brown postanowiła ostro zareagować na wykorzystywanie jej wizerunku do tworzenia homofobicznych memów. Gwiazda „Stranger Things” usunęła swoje konto na Twitterze. 

Chociaż Millie Bobby Brown ma dopiero 14 lat, zna ją cały świat. Mimo młodego wieku zarabia więcej niż niejeden dorosły. Wszystko dzięki udziałowi w hicie serwisu Netflix zatytułowanym „Stranger Things”. Aktorka wciela się w nim w jedną z głównych postaci - tajemniczą Eleven, posługującą się nadprzyrodzonymi mocami. Chociaż Brown cieszy się wielką popularnością, postanowiła niedawno skasować swoje konto na Twitterze. Przyczyną tej decyzji były obraźliwe memy, przypisujące aktorce homofobiczne twierdzenia

Millie Bobby Brown stała się memem i bohaterką internetowych past

Jak donosi Variety, aktorka nie chciała być kojarzona z homofobicznymi postawami i zdecydowała się usunąć profil na portalu społecznościowym.  Co ciekawe zniknęło tylko jedno konto aktorki. Drugie nadal funkcjonuje. Skąd cała afera? W sieci pojawiło się mnóstwo przeróbek zdjęć Brown, na których w usta aktorki włożono obraźliwe słowa skierowane przeciwko osobom LGBT. Bardzo często towarzyszy im hasztag #TakeDownMillieBobbyBrown. Niektóre osoby twierdzą, że spotkały aktorkę osobiście i byli świadkami jej homofobicznego zachowania. Istnieje też grupa użytkowników Twittera, która uważa, że memy były tak naprawdę tworzone przez osoby homoseksualne, a cała akcja miała być hermetycznym żartem skierowanym do innych przedstawicieli LGBT. Podobno „dowcipy” nie miały urazić ani przedstawicieli różnych orientacji seksualnych, ani samej aktorki. Większość memów została skasowana przez administratorów Twittera. 

Biorąc na tapetę pierwszy lepszy tweet oznaczony hasztagiem #TakeDownMillieBobbyBrown, widzimy, że przypomina on internetowe pasty o słynnych ludziach. Oto przykład:

Oto moja historia #takedownmilliebobbybrown... Jadłam sobie z babcią słoik kiszonych ogórków na paradzie równości. Nagle ona przyszła i spierdziała się do mojego słoika, mówiąc „smacznych ogórków, lesbo”. I zaczęła łamać rzepki w kolanach mojej babci. Potem wrzuciła to na swojego Snapa.

Aktorka podjęła dość radykalne kroki, żeby ukrócić żarty internautów. Jednym z powodów decyzji była zapewne troska o swój wizerunek. To dopiero początek przygody Brown z filmami i serialami, więc nie chce nadszarpnąć swojej reputacji. Już niedługo zobaczymy ją w filmach „Godzilla: King of the Monsters” oraz adaptacji książki dla młodzieży „The Enola Holmes Mysteries”. Brown nie zabraknie również w 3. sezonie „Stranger Things”, który pojawi się na platformie Netflix prawdopodobnie w okolicach roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.