Gwiazdor "Flasha" wyrzucony z obsady! Powodem kontrowersyjne wpisy na Twitterze

09.06.2020 10:44
Gwiazdor "Flasha" wyrzucony z obsady! Powodem kontrowersyjne wpisy na Twitterze Fot. materiały prasowe The CW

Hartley Sawyer został usunięty z obsady serialu superbohaterskiego przez kontrowersyjne wpisy w social mediach. Czego dotyczyły?

Hartley Sawyer dołączył do obsady serialu "The Flash" w 2017 roku. Początkowo był postacią poboczną, jednak już rok później awansował do głównej obsady. Teraz jednak jego przygoda z Arrowverse dobiegła końca. Twórca i producenci serialu wydali oświadczenie, w którym ogłosili, że aktor został usunięty z obsady. Wszystko przez wpisy na Twitterze, które Sawyer zamieścił jeszcze przed otrzymaniem angażu do roli Ralpha Dibny'ego aka The Elongated Mana.

Gwiazdor "Flasha" wyrzucony z obsady! Wszystko przez rasistowskie żarty

Choć twitterowe konto Hartleya Sawyera zostało usunięte, w Internecie nic nie ginie. W ostatnich dniach sieć zalała fala zrzutów ekranu przedstawiających wpisy aktora. Określono je jako rasistowskie i mizoginistyczne.

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, pojawiło się oświadczenie stacji The CW, producentów Warner Bros. TV i Berlanti Productions oraz producenta wykonawczego Erica Wallace'a, w którym czytamy:

Hartley Sawyer nie powróci w siódmym sezonie "The Flash". W odniesieniu do postów pana Sawyera w mediach społecznościowych, nie tolerujemy uwłaczających uwag skierowanych do jakiejkolwiek rasy, pochodzenia etnicznego, pochodzenia narodowego, płci lub orientacji seksualnej. Tego typu uwagi są sprzeczne z naszymi wartościami i zasadami, które dążą do promowania bezpiecznego, integracyjnego i produktywnego środowiska w naszym miejscu pracy.

Przeczytaj także

Eric Wallace wystosował również prywatne oświadczenie, w którym stwierdził:

Dziś rano wielu z was dowiedziało się, że Hartley Sawyer nie powróci na siódmy sezon "The Flash". Jeśli chodzi o jego wpisy to złamały mi serce i niemiłosiernie wkurzyły. Wskazują również na większy problem w naszym kraju.

Pełną wypowiedź znajdziecie poniżej.

Przeczytaj także

Głos w sprawie zabrał również odtwórca głównej roli w serialu, Grant Gustin. Wyznał, że jest zszokowany, wkurzony i smutny zachowaniem kolegi. Podkreślił również to, o czym ludzie często zdają się zapominać - że słowa mają znaczenie. Hartley Sawyer okazał skruchę i przeprosił za zaistniałą sytuację, przyznając przy tym, że wpisy były głupim żartem, za pomocą którego chciał niegdyś zwrócić na siebie uwagę. 

Moje słowa, nieważne, że użyte w celach humorystycznych, były bolesne i niedopuszczalne. Jest mi wstyd, że byłem wówczas w stanie podjąć te naprawdę okropne próby zwrócenia uwagi. Głęboko ich żałuję. To było niedopuszczalne zachowanie.

Pełną treść oświadczenia znajdziecie poniżej.

 

Przeczytaj także
Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.