Gwiazdor "Riverdale" został aresztowany. Jakiego czynu się dopuścił?

02.06.2020 10:01
Gwiazdor "Riverdale" został aresztowany. Jakiego czynu się dopuścił? Fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER

Cole Sprouse był dziecięcą gwiazdą Disney Channel, występując w serialach "Nie ma to jak hotel" i jego kontynuacji "Nie ma to jak statek". Potem zagrał jedną z głównych ról w popularnym "Riverdale". 

Młodego aktora aresztowano, ponieważ brał udział w zamieszkach na terenie miejscowości Santa Monica, w Kalifornii. Cole Sprouse potwierdził na swoim Instagramie, że 31 maja został (wraz z innymi protestującymi) zatrzymany przez policję. Aktor brał udział w pokojowym proteście przeciwko policyjnej brutalności - setki podobnych inicjatyw miały miejsce w innych miejscach USA po śmierci George'a Floyda. 

Gwiazdor Riverdale aresztowany

Z relacji Sprouse'a wynika, że niestety protest eskalował, kiedy mała grupa ludzi zaczęła niszczyć mienie i grabić sklepy. Według portalu Buzzfeed, policjanci wówczas wkroczyli do działania, jednak dali niektórym protestującym szansę na opuszczenie miejsca zdarzenia. Sprouse znalazł się w grupie, która chciała pozostać i kontynuować protest. Wtedy aresztowano jego i jego znajomych.

Przeczytaj także

Aktor wyjaśnił, że zależało mu na tym, by fani dowiedzieli się o całej sytuacji od niego, a nie od mediów. Wytłumaczył również, że jego celem nie jest skupienie uwagi na sobie, a jedynie użycie swojej platformy do tego, by szerzyć ruch #BlackLivesMatter. Jak czytamy we fragmencie jego posta na Instagramie:

Muszę zaznaczyć, że jako heteroseksualny biały mężczyzna i osoba publiczna, konsekwencje mojego zatrzymania są niczym w porównaniu do tego, co przeżyją inni zwolennicy tego ruchu. Tu nie chodzi o mnie i mam nadzieję, że media tego tak nie odbiorą. Tu chodzi o stawanie ramię w ramię z innymi, nie uciekanie od konsekwencji, pomoc, demonstrowanie i słuszne postępowanie. To czas na to, by przemyśleć jak najlepiej być sojusznikiem. Mam nadzieję, że inne osoby z moją pozycją też tak zrobią.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.