Pogoda
02.06.2020 10:01

Gwiazdor "Riverdale" został aresztowany. Jakiego czynu się dopuścił?

Cole Sprouse był dziecięcą gwiazdą Disney Channel, występując w serialach "Nie ma to jak hotel" i jego kontynuacji "Nie ma to jak statek". Potem zagrał jedną z głównych ról w popularnym "Riverdale". 

Gwiazdor "Riverdale" został aresztowany. Jakiego czynu się dopuścił?
foto: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER

Młodego aktora aresztowano, ponieważ brał udział w zamieszkach na terenie miejscowości Santa Monica, w Kalifornii. Cole Sprouse potwierdził na swoim Instagramie, że 31 maja został (wraz z innymi protestującymi) zatrzymany przez policję. Aktor brał udział w pokojowym proteście przeciwko policyjnej brutalności - setki podobnych inicjatyw miały miejsce w innych miejscach USA po śmierci George'a Floyda. 

Gwiazdor Riverdale aresztowany

Z relacji Sprouse'a wynika, że niestety protest eskalował, kiedy mała grupa ludzi zaczęła niszczyć mienie i grabić sklepy. Według portalu Buzzfeed, policjanci wówczas wkroczyli do działania, jednak dali niektórym protestującym szansę na opuszczenie miejsca zdarzenia. Sprouse znalazł się w grupie, która chciała pozostać i kontynuować protest. Wtedy aresztowano jego i jego znajomych.

Kolejna ofiara koronawirusa. Serial „Riverdale” również zawiesza produkcję
Kolejna ofiara koronawirusa. Serial „Riverdale” również zawiesza produkcję
Przeczytaj także Kolejna ofiara koronawirusa. Serial „Riverdale” również zawiesza produkcję

Aktor wyjaśnił, że zależało mu na tym, by fani dowiedzieli się o całej sytuacji od niego, a nie od mediów. Wytłumaczył również, że jego celem nie jest skupienie uwagi na sobie, a jedynie użycie swojej platformy do tego, by szerzyć ruch #BlackLivesMatter. Jak czytamy we fragmencie jego posta na Instagramie:

"

Muszę zaznaczyć, że jako heteroseksualny biały mężczyzna i osoba publiczna, konsekwencje mojego zatrzymania są niczym w porównaniu do tego, co przeżyją inni zwolennicy tego ruchu. Tu nie chodzi o mnie i mam nadzieję, że media tego tak nie odbiorą. Tu chodzi o stawanie ramię w ramię z innymi, nie uciekanie od konsekwencji, pomoc, demonstrowanie i słuszne postępowanie. To czas na to, by przemyśleć jak najlepiej być sojusznikiem. Mam nadzieję, że inne osoby z moją pozycją też tak zrobią. "

Foto: materiały prasowe The CW/ Netflix
Foto: materiały prasowe The CW/ Netflix
Przeczytaj także Wiemy, kiedy powróci "Riverdale"! Emisja ostatnich odcinków 4. sezonu już wkrótce
Tagi: Riverdale