Gwiazdor "Star Wars" do rasistów: "Ssijcie mi f*uta"

28.05.2020 13:53
Gwiazdor "Star Wars" do rasistów: "Ssijcie mi f*uta" Fot. Invision/Invision/East News

Aktor John Boyega w mocnych słowach przemówił do rasistów. Gwiazdor "Star Wars" postanowił być bardzo bezpośredni.

W ostatnich latach w Polsce, ale również na całym świecie rośnie liczba ataków na tle rasistowskim. Aktor John Boyega postanowił nie przebierać w słowach i ostro skrytykować szowinistyczne zachowania.

John Boyega o rasizmie: "Ssijcie mi f*uta"

Ostatni tydzień maja 2020 roku obfitował w kilka głośnych rasistowskich zachowań, które wstrząsnęły USA. W nowym Jorku doszło do ataku na Christiana Coopera - byłego redaktora Marvel Comics, który został niewłaściwe potraktowany przez kobietę, którą spotkał w parku. W Minneapolis policjant udusił George'a Floyda, mimo że mężczyzna informował, iż nie może oddychać.

Przeczytaj także

Z tego powodu Boyega postanowił głośno wypowiedzieć się na temat niesprawiedliwości rasowej, która ostatnimi czasy wstrząsnęła całym światem. Odtwórca Finna z "Gwiezdnych Wojen" wygłosił swoje stanowisko podczas relacji na żywo na Instagramie. Nagranie zostało uchwycone i rozeszło się wiralowo po sieci. Głównie dlatego, że aktor nie przyjmuje dyplomatycznej postawy, tylko wali konkretami prosto z mostu.

P***dolcie się biali rasiści. Powiedziałem, co powiedziałem i jeśli się wam to nie podoba, ssijcie mi f*uta.

Aktor nie wstydzi się swoich słów, co potwierdził na oficjalnym Twitterze.

Naprawdę, k*rwa nienawidzę rasistów.

Boyega już kilkukrotnie wypowiadał się w dość ostrych słowach na różne tematy.

Przeczytaj także

Tym razem jest jednak w pełni usprawiedliwiony. W wielu miejscach świata nadal jest przyzwolenie na różne formy rasizmu, który w XXI wieku nie powinien mieć racji bytu, szczególnie w tak wielokulturowych państwach, jak Stany Zjednoczone, które mają dodatkowo w swojej historii długi okres niewolnictwa. Prawdopodobnie ostatnie nasilenie się zachowań rasistowskich ma związek ze wzrostem w ostatnich latach postaw nacjonalistycznych i ksenofobicznych, które są obecne w wielu państwach świata. Również tych o tradycjach kolonialnych.

Przeczytaj także

Tego typu dyskryminujące zjawiska powinny być surowo karane przez organy ścigania. Kiedy jednak władza umywa ręce albo jej przedstawiciele okazują się dzielić poglądy z oprawcami, osoby należące do uciśnionych grup, mogą czuć się zagrożone.

Przeczytaj także

Amy Cooper (przypadkowa zbieżność nazwisk), która nie chciała wziąć na smycz psa atakującego Coopera i z powodu próśb mężczyzny postanowiła wezwać policję, w wyniku sytuacji straciła pracę we Franklin Templeton. 

Czterej policjanci, którzy bali udział w zatrzymaniu George'a Floyda zostali zwolnieni przez Wydział Policji w Minneapolis. Obecnie trwa wobec nich postępowanie śledcze wszczęte przez FBI. 

Osobą odpowiedzialną za śmierć Floyda był Derek Chauvin, który na nagraniu wyraźnie dusi zatrzymanego kolanem. Według lekarzy była to bezpośrednia przyczyna śmierci ofiary.

Przeczytaj także

Zobacz też: Syn Donalda Trumpa twierdzi, że jego ojciec nie jest rasistą, bo pozwalał mu bawić się z Michaelem Jacksonem 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.