Gwiazdor k-popu skazany za gwałt. Grozi mu nawet kara śmierci

13.06.2022 17:00
Kris Wu, ex-EXO Fot. East News

Muzyk został skazany, ale na razie nie podano, jaka czego go kara.

31 lipca 2021 chińsko-kanadyjski piosenkarz Kris Wu został zatrzymany przez policję w Pekinie w związku z oskarżeniem o gwałt i wykorzystywanie seksualne kilkunastoletnich dziewcząt. Ostatecznie były członek zespołu EXO został skazany za gwałt podczas jednodniowego, tajnego procesu w Chinach. Jaka kara czeka gwiazdę k-popu?

Polecamy

Gwiazdor k-popu został skazany za gwałt. Grozi mu nawet kara śmierci

Jak podaje variety.com, Kris Wu został oskarżony przez 18-letnią influencerkę Du Meizhu - dziewczyna zarzuciła muzykowi upicie oraz gwałt, gdy miała 17 lat. Twierdziła również, że nie była jedyną wykorzystaną przez wokalistę nastolatką - w konsekwencji Krisa Wu oskarżyło jeszcze 6 kobiet.

Polecamy

10 czerwca 2022 odbył się proces w Pekinie, który był zamknięty dla osób z zewnątrz, by chronić prywatność ofiar. Kris Wu został skazany i na razie nie ujawniono jaka spotka go kara. W Chinach za gwałt grozi od 3 do 10 lat więzienia, jeżeli przestępca dopuścił się szczególnego okrucieństwa może nawet usłyszeć werdykt kary śmierci. W Chinach 99,9% procesów kończy się ukaraniem oskarżonych.

Media podają również informację, że sąd może zdecydować się na deportację Krisa Wu - chociaż jest Chińczykiem, to posiada kanadyjskie obywatelstwo i przez ostatnie lata był mocno krytykowany przez władze za nieprzestrzeganie zarządzeń regulujących moralność artystów w Chinach.

Kris Wu to były członek k-popowego zespołu EXO oraz podgrupy EXO-M. Po odejściu z zespołu skupił się na solowej karierze muzycznej i aktorskiej - zagrał m.in. w amerykańskim filmie "xXx: Reaktywacja". Mimo odnoszonych sukcesów w USA postanowił wrócić do Chin.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.