Gwiazdor k-popu oskarżony o gwałt i wykorzystywanie pijanych nastolatek. Policja aresztowała wokalistę

03.08.2021 13:28
Kris Wu oskarżony o gwałt Fot. shutterstock.com

Pewna chińska studentka wyznała, że została zgwałcona przez gwiazdę k-popu. Policja bada sprawę.

Chińsko-kanadyjski piosenkarz Kris Wu to były członek k-popowego zespołu EXO i podgrupy EXO-M. Obecnie skupił się na solowej karierze muzycznej i aktorskiej, ale ostatnio zrobiło się o nim bardzo głośno nie z powodu jego twórczości. W sobotę, 31 lipca 2021 Kris Wu został zatrzymany przez policję w Pekinie w związku z oskarżeniem o gwałt i wykorzystywanie seksualne kilkunastoletnich dziewcząt.

Polecamy

Gwiazdor k-popu oskarżony o gwałt i wykorzystywanie pijanych nastolatek. Policja aresztowała wokalistę

Jak podaje PAP, 19-letnia chińska studentka Du Meizhu, którą Wu miał wykorzystać, gdy miała 17 lat, postawiła gwiazdorowi ultimatum w internecie: zażądała, by przeprosił i zrezygnował z występów scenicznych, w przeciwnym razie ona ujawni szczegóły sprawy.

Du napisała również w mediach społecznościowych, że piosenkarz wykorzystał inne nastolatki, zmuszając je wcześniej do picia alkoholu. Wyjaśniła, że zdecydowała się opisać tę sytuację, gdy dowiedziała się, że inne dziewczęta zostały potraktowane podobnie jak ona lub gorzej.

Po wpisie w sieci Du udzieliła też wywiadu portalowi NetEase, a w dniu, w którym rozmowa się ukazała, co najmniej 10 luksusowych marek, w tym Porsche i Louis Vuitton, zerwały współpracę z Wu. Chiński dziennik będący trybuną partii komunistycznej "Renmin Ribao" (Dziennik Ludowy) napisał, że fakt, iż piosenkarz jest "innej narodowości nie jest chroniącym go talizmanem".

Polecamy

Zarzuty, jakie dziewczyna postawiła gwiazdorowi, stały się tematem numer .1 w chińskim internecie, a policja poinformowała w sobotnim komunikacie, że został zatrzymany na podstawie "istotnych informacji zamieszczonych w sieci".

Jak podaje PAP, gwiazdor odpiera zarzuty - zarówno on, jak i Du poinformowali, że zwrócili się do władz o przeprowadzenie dochodzenia. Komunikat policji o zatrzymaniu nie zawiera żadnych informacji na ten temat.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.