Gwiazdy polskiej muzyki nagrały protest song. Posłuchaj utworu "Moje ciało, mój wybór"

Joanna Chojnacka
13.11.2020 15:30
Strajk Kobiet|undefined Fot. Pawel Wasniowski/REPORTER

Michał Szpak, Ralph Kamiński, Marysia Sadowska i Baasch stworzyli protest song Strajku Kobiet. Tak brzmi utwór "Moje ciało, mój wybór".

Strajk Kobiet, który przez ostatnie tygodnie nie schodzi z ust mediów, doczekał się kolejnego protest songu. Tym razem powstał przy współpracy polskich gwiazd muzyki. Wśród twórców znalazł się Baasch, Michał Szpak. Ralph Kamiński i Marysia Sadowska.

Szpak, Kamiński i inni w utworze "Moje ciało, mój wybór"

Chociaż na ulicach polskich miast nie ma już tak wielu ludzi, co podczas pamiętnego Tęczowego Piątku, to protesty kobiet nadal trwają. Strajk Kobiet przeciwstawia się głównie decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. W związku z demonstracjami odbywają się także wydarzenia poboczne.

"Moje ciało, mój wybór". Baasch, Szpak, Kamiński i Sadowska wspierają Strajk Kobiet

Jednym z nich były "Dziady na Mickiewicza", czyli inicjatywa polskich artystów. Muzycy tacy jak Krzysztof Zalewski, Michał Szpak, Natalia Przybysz, Maria Sadowska czy Ralph Kamiński zagrali koncert tuż obok domu Jarosława Kaczyńskiego. Twórcy pojawili się w oknach jednego z budynków, pod którym zebrał się spory tłum protestujących.

Przeczytaj także

W ramach wspomnianego wydarzenia stworzono także wyjątkowy utwór. Muzycy skomponowali protest song pt. "Moje Ciało, Mój Wybór", który niedawno opublikowano w sieci.

Autorem muzyki jest Baasch, który zaprosił znanych polskich wokalistów do współpracy. Jak czytamy w opisie wideo:

31 października 2020 r. ponad tysiąc osób zgromadzonych pod oknami bloku na ulicy Mickiewicza w Warszawie obejrzało niezwykły spektakl. Naprzeciwko domu Jarosława Kaczyńskiego grupa artystów wystawiła „Dziady” Adama Mickiewicza w reżyserii Oskara Sadowskiego. Z okien mieszkań padły, skandowane przez widzów, słynne wersy dramatu: „A kysz, a kysz!”, skierowane do władzy głuchej na głos protestujących od wielu dni kobiet. W tym artystycznym manifeście wzięło udział ponad 30 aktorów.

 

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.