HAMMER Patriot – telefon komórkowy zaprojektowany w Polsce

Michał Tomaszkiewicz
19.10.2018 13:57
HAMMER Patriot – telefon komórkowy zaprojektowany w Polsce Fot. materiały prasowe

Polski przemysł technologiczny powoli wstaje z kolan – po latach sprzedawania pod rodzimymi markami urządzeń projektowanych przez chińskich inżynierów doczekaliśmy się telefonu komórkowego, którego projekt zszedł z naszych desek kreślarskich.

Całą prawdę o polskich smartfonach pokazaliśmy w tekście o tym, w jaki sposób są powstają – w większości przypadków producenci wybierają po prostu model z katalogu i wysyłają logo, które ma pojawić się na obudowie.

Bardziej ambitni uczestniczą (na różnych poziomach zaangażowania) w pracach projektowych, dzieląc się swoimi uwagami i oczekiwaniami dotyczących rozwiązań, które zadowolą polskich klientów.

HAMMER Patriot, odporny telefon komórkowy stworzony przez mPTech (właściciela marek myPhone i Hykker), wyłamuje się nieco z tego schematu, co podkreśla Mirka Bartmańska, Dyrektor Marketingu mPTech.

Z dumą oddajemy w ręce naszych Klientów HAMMERA Patriot – nasz nowy model, który jest wynikiem współpracy z biurem projektowym Ergo Design. Powstał od zera w Polsce: począwszy od wywiadów z potencjalnymi użytkownikami, przez generowanie pomysłów, które mogłyby spełnić ich oczekiwania, budowanie prototypów, testowanie, aż po samo wdrożenie do produkcji.

Dopytaliśmy się w mPTech, co tak naprawdę było projektowane w Polsce - oto, co powiedział nam Mateusz Byś:

Zaprojektowano specyfikację, ale fizycznie wewnętrzne komponenty nie są zaprojektowane w Polsce. 

Zapytaliśmy się też złośliwie, dlaczego polski telefon zyskał angielską nazwę - w odpowiedzi usłyszeliśmy, że to efekt sprzedawania modelu HAMMER Patriot na zagranicznych rynkach. A Wy jaką nazwę wolelibyście? Dajcie znać, głosując w ankiecie na końcu tekstu.

HAMMER Patriot – odporny polski telefon komórkowy

hammer_patriot_02 Fot. foto: materiały prasowe

Pod nazwą HAMMER występują wzmocnione, pancerne telefony i smartfony – można ich używać w aktywnościach poza miejską dżunglą bez obaw, że w razie upadku, podtopienia czy silnego nacisku urządzenie ulegnie awarii.

HAMMER Patriot nie jest tu wyjątkiem – producent chwali się, że sprzęt otrzymał certyfikat IP68 i jest pyłoszczelny i wodoodporny (w czym wydatnie pomaga możliwość zakrywania gniazd USB i mini jack klapką).

Ekran telefonu HAMMER Patriot ma przekątną 2,4 cala i pracuje w rozdzielczości 240x320 pikseli – to sprzęt do dzwonienia, a nie przeglądania internetu (obsługuje tylko sieci 2G). Jeśli zajdzie taka potrzeba, można za jego pomocą zrobić zdjęcie – ma wbudowany aparat o matrycy 2 Mpix.

Domyślnie na pliki użytkownika przeznaczono tylko 64 MB przestrzeni – wskazane jest więc włożenie do Patriota karty pamięci microSD.

Polski telefon komórkowy został wyposażony w pojemny jak na swoją klasę urządzeń akumulator – ma on pojemność 1800 mAh, co przekłada się według producenta na czas czuwania wynoszący 10 dni lub 7 godzin rozmów.

hammer_patriot_03 Fot. foto: materiały prasowe

HAMMER Patriot oferuje przy tym opcję Dual SIM, może przygrywać do samotności w dziczy odgrywając pliki bądź dostrajając się do stacji radiowej. Obsługuje też interfejs Bluetooth.

HAMMER Patriot został wyceniony na 209 zł.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.