Pogoda
12.04.2016 17:33

HTC 10 stawia na muzykę

HTC 10 to smartfon, który tworzony był z myślą o osobach lubiących słuchać muzykę. Producent zaimplementował system BoomSound HiFi i wyposażył telefon w dobrej jakości głośniki oraz słuchawki. Jego cena jest równie ciekawa.

HTC 10 stawia na muzykę
foto: materiały prasowe

Smartfon potrafi odegrać muzykę w formacie stereo, zmieniło się jednak rozmieszczenie głośników w stosunku do poprzednika – wysokotonowy umieszczony jest na froncie (pozwala także słyszeć rozmówcę), niskotonowy trafił na dolną krawędź w pełni metalowej obudowy. Dzięki temu udało się odzyskać nieco miejsca poniżej ekranu bez negatywnych konsekwencji (bass nie jest odbierany kierunkowo).

HTC 10 Audio priorytetem

HTC chwali się, że każdy z głośników zyskał indywidualny wzmacniacz. W obudowie zmieścił się 24-bitowy przetwornik dźwięku DAC, a słuchawki mają być zdolne do odgrywania dźwięku przekazywanego właśnie z taką jakością (producent twierdzi, że zestaw może przenieść dźwięki o częstotliwości od 10 Hz do 40 KHz).

HTC przygotowało rozwiązanie nazwane „osobistym profilem audio”, które ma ułatwić odpowiednie ustawienie parametrów odgrywania dźwięku – użytkownik będzie musiał tylko odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących najczęściej słuchanej muzyki oraz wrażeń z odgrywanych próbek, by system dostosował się do jego oczekiwań.

HTC 10 wyposażony jest ponadto w 3 mikrofony z systemem eliminowania szumu, które umożliwiają nagrywanie dźwięku stereo o wysokiej rozdzielczości.

HTC 10 dane techniczne

Ekran smartfona HTC 10 ma przekątną 5,2 cala i pracuje z rozdzielczością QHD (2560 x 1440 pikseli). Wyświetlacz Super LCD 5 zabezpieczony jest szkłem Gorilla Glass 4 o zakrzywionych krawędziach.

Według producenta nowy wyświetlacz jest w stanie odwzorować o 30% więcej kolorów niż ekran użyty w poprzednim flagowym smartfonie HTC. Co ciekawe, do skalibrowania matrycy użyto ustawień zgodnych ze standardami kinowymi. Te dane techniczne zapowiadają faktycznie ciekawą zmianę.

foto: materiały prasowe

Z HTC 10 powinni się ucieszyć także miłośnicy fotografii. Tylna kamera wyposażona jest w matrycę o rozdzielczości 12 Mpix i wykorzystuje technologię Ultra Piksel. Dzięki optycznej stabilizacji obrazu oraz laserowemu autofokusowi wykonywane zdjęcia będą w większości przypadków ostre i bez rozmyć, nawet jeśli użytkownik nie będzie wkładał w to zbyt wielu starań.

Kamera może rejestrować filmy w rozdzielczości 4K, dostępna jest także opcja nagrywania w „zwolnionym tempie” - 120 klatek na sekundę w trybie 720p pozwoli podczas odtwarzania spowolnić materiał wideo czterokrotnie. W odpowiednim odwzorowywaniu kolorów pomaga dwutonowa lampa błyskowa LED.

Przedni aparat, nazwany przez HTC „UltraSelfie”, pracuje z rozdzielczością 5 Mpix i także został wyposażony w system optycznej stabilizacji obrazu. Portrety mogą być robione automatycznie po wykryciu uśmiechu (jeśli osoby w polu widzenia aparatu nie poruszają się), bądź tez wywoływane głosem (tradycyjny sposób naciśnięcia przycisku na ekranie jest cały czas dostępny).

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Technologia