Pogoda
17.05.2017 07:52

HTC U11 - smartfon do serdecznych uścisków

Zaczyna się od dotyku, a kończy na uściskach - ten opis rodzącej się miłości dotyczy smartfona, a nie stosunków damsko-męskich. HTC U11 to pierwszy telefon, który można obsługiwać ściskając jego obudowę.

HTC U11 - smartfon do serdecznych uścisków
foto: Antyradio.pl / Michał Tomaszkiewicz

Producent przekonuje, że ściskanie jest naturalnym sposobem interakcji z otoczeniem - uczymy się go jeszcze w kołysce podczas pierwszych sesji z grzechotkami. Uściski towarzyszą nam potem przez całe życie i potrafią umilić mijający czas.

HTC U11 wyposażony jest w czujniki na bokach dolnej części obudowy - smartfon nie tylko potrafi odnotować ściśnięcie, lecz także jest w stanie określić jego siłę, co w przyszłości może zostać wykorzystane do urozmaicenia poleceń wydawanych telefonowi przez zaciśnięcie trzymającej go dłoni.

foto: Antyradio.pl / Michał Tomaszkiewicz

W chwili premiery HTC Edge Sense wykorzystuje dwa sygnały - uścisk krótki oraz długi - i pozwala przyporządkować danej akcji pożądaną przez użytkownika reakcję. Może to być uruchomienie wybranej aplikacji, zrobienie zdjęcia, przełączenie się między aparatami - HTC przyznaje, że to dopiero początki pomysłów na wykorzystanie ściskania do obsługi telefonu.

W czerwcu ma zostać zaprezentowane oprogramowanie, które pozwoli zdefiniować akcje wykonywane uściskiem dla poszczególnych aplikacji - co ciekawe, konfiguracjami można będzie się dzielić, więc zamiast robić wszystko samemu można będzie pobrać pliki z internetu.

foto: Antyradio.pl / Michał Tomaszkiewicz

HTC zrealizowało także ciekawy pomysł na działanie wbudowanych głośników - cały telefon U11 służy jako pudło rezonansowe, dzięki czemu odgrywany dźwięk ma być bardziej naturalny i donośniejszy.

Miłośników dobrego brzmienia ucieszą dołączane do zestawu słuchawki HTC USonic. Producent zrezygnował ze złącza mini-jack na rzecz USB-C i postanowił wykorzystać cyfryzację przesyłania dźwięku. Wbudowana funkcja Aktywnej Redukcji Szumów to tylko przedsmak tego, do czego zdolne są douszne słuchawki.

foto: Antyradio.pl / Michał Tomaszkiewicz

Mają one wbudowane mikrofony, które pozwalają na skonstruowanie modelu kstałtu ucha użytkownika za pomocą dźwięków - tak jak robią to nietoperze czy delfiny - i takie dobrane parametrów odtwarzanego dźwięku, żeby wszystkie częstotliwości były słyszane klarownie przy dowolnym poziomie natężenia.

HTC jest wyraźne dumne z wyglądu modelu U 11 - szklana obudowa została pieczołowicie ukształtowana (producent chwali się, że jako jedyny oferuje modelowanie w trzech płaszczyznach), a dzięki zastosowaniu techniki barwienia zwanej Optical Spectrum Hybrid Deposition telefon mieni się odcieniami podczas oglądania pod różnymi kątami lub w odmiennych warunkach oświetleniowych.

foto: Antyradio.pl / Michał Tomaszkiewicz

HTC U11 został wyposażony w ulepszony aparat fotograficzny - jak informuje producent, matryca otrzymała najwyższą notę pośród wszystkich testowanych do tej pory w benchmarku DxOMark.

HTC U11 oferuje procesor Snapdragon 835 wspomagany 4 GB RAM oraz 64 GB przestrzeni na pliki. Obraz wyświetlany jest na ekranie o przekątnej 5,5 cala.

Opracowano 5 wersji kolorystycznych, nazwanych Amazing Silver, Sapphire Blue, Brilliant Black, Ice White oraz Solar Red. Smartfon można zamawiać od 16 maja 2017 roku u operatorów komórkowych, cena HTC U11 w wolnej sprzedaży ma wynosić 3249 zł.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile