Pogoda
23.05.2018 16:20

HTC U12+ - flagowiec z dotykową obudową i wszystkimi odcieniami czerni

Ma dotykową obudowę, która jest na dodatek pudłem rezonansowym, potrafi automatycznie stosować sztuczki doświadczonych operatorów filmowych i na dodatek mieni się wszystkimi kolorami czerni. HTC zaprezentowało swój najnowszy flagowiec – model U12+.

HTC U12+
foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Zasłużony tajwański producent postanowił rozwijać rozwiązania zademonstrowane rok temu, przy okazji premiery HTC U11. Podobną taktykę przyjął Samsung, którego Galaxy S9 wygląda po prostu na udoskonalony Galaxy S8.

W przypadku HTC U12+ ewolucja oznacza wprowadzenie drugiej generacji technologii Edge Sense – możliwości sterowania pracą smartfona poprzez ściskanie obudowy. Czułe na nacisk sensory zostały umieszczone w bocznej ramce i realizują teraz jeszcze więcej funkcji. Telefon wie na przykład, że jest trzymany w ręce, dzięki czemu nie pozwala na wygaszenie ekranu podczas czytania, czy też zmianę orientacji obrazu po położeniu się ze smartfonem do łóżka.

Dzięki odpowiednio skonfigurowanym uściskom można obsługiwać dowolne aplikacje – tak jak w przypadku U11 oznacza to łatwe i wygodne robienie zdjęć, ale też na przykład możliwość sterowanai ruchami postaci w grze.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

HTC U12+ - smartfon czuły na dotyk

Jak chwali się producent, kamery użyte w HTC U12+ otrzymały najwyższą notę od DxOMark w kategorii podwójnych aparatów w smartfonie. Przekłada się to oczywiście na dobrą jakość zdjęć, które nawet z 10-krotnym zoomem cyfrowym (o dwukrotnym optycznym nie wspominając) wyglądają dobrze i pozbawione są zniekształceń i szumów.

Uzyskiwanie efektów typu bokeh jest oczywistością – HTC poszło jednak o krok dalej i postanowiło urozmaicić także kręcenie filmów. HTC U12+ oferuje między innymi wykonywanie automatycznego, płynnego przybliżenia podczas nagrywania wideo – wystarczy jeden gest na ekranie, żeby go uruchomić. Przy odrobienie wprawy powinno to pozwolić na uzyskiwanie efektu vertigo.

Dzięki wbudowaniu czterech mikrofonów HTC U12+ potrafi także koncentrować się podczas nagrywania na wybrany dźwięk lub głos – funkcja została nazwana sonicznym zoomem.

HTC podkreśla, że wiele pracy inżynierów zostało włożone w zapewnienie odpowiednich wrażeń słuchowych miłośników muzyki. Wnętrze telefonu zostało ukształtowane w taki sposób, żeby pełniło rolę pudła rezonansowego – odtwarzany dźwięk jest dzięki temu wzmacniany.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Producent jest też najwyraźniej dumny z rozwiązanie zastosowanego w dołączanych do HTC U12+ słuchawek – mają one wbudowany mikrofon, dzięki czemu jest w stanie zbadać budowę ucha użytkownika i odpowiednio dostosować odgrywany dźwięk, żeby otrzymać jak najlepsze brzmienie.

"

USonic analizuje budowę Twojego kanału słuchowego aby dostosować charakterystykę dźwięku do Ciebie, dzięki czemu każdą wysoką nutę usłyszysz z krystalicznie czystą precyzją, a linia basowa odezwie się do Ciebie z mocą grzmotu. "

HTC U12+ - cena, promocje i dostępność

HTC U12+ jest także w stanie przyciągnąć uwagę wyglądem – szklana obudowa mieni się odcieniami zależnymi od kąta padania promieni słonecznych. Producent postanowił pokazać trochę sekretów telefonu i jedna z dostępnych obudów – nazwana Translucent Blue – pozwala zajrzeć na część ukrywających się pod nią komponentów. Telefon dostępny jest też w kolorze Ceramic Black oraz Flame Red (ten ostatni nie będzie początkowo dostępny w Polsce).

Ekran HTC U12+ ma przekątną 6 cali – wyświetlacz o rozdzielczości 1440x2880 punktów ma proporcje 18:9, dzięki czemu telefon nie przeraża wielkością. Smartfon ma 6 GB RAM i 64 GB przestrzeni na pliki – w razie potrzeby można ją powiększyć wkładając kartę pamięci, traci się wtedy jednak możliwość korzystania z opcji Dual SIM.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Za szybkość działania odpowiada układ Qualcomm Snapdragon 845, znany z konkurencyjnych flagowców. 

HTC U12+ został wyceniony na 3 499 zł, przy czym członkowie HTC Club z miejsca otrzymują rabat w wysokości 10% - także wtedy, gdy przystąpią do niego tylko po to, żeby dokonać zakupu. 4 czerwca 2018 rusza zaś polska promocja przedsprzedażowa – do każdego HTC U12+ dołączany będzie czytnik e-booków Kindle PaperWhite 3. HTC U12+ ma trafić do rąk właścicieli w połowie czerwca 2018 roku.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile