HTC U12+ - flagowiec z dotykową obudową i wszystkimi odcieniami czerni

Michał Tomaszkiewicz
23.05.2018 16:20
HTC U12+ - flagowiec z dotykową obudową i wszystkimi odcieniami czerni Fot. Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Ma dotykową obudowę, która jest na dodatek pudłem rezonansowym, potrafi automatycznie stosować sztuczki doświadczonych operatorów filmowych i na dodatek mieni się wszystkimi kolorami czerni. HTC zaprezentowało swój najnowszy flagowiec – model U12+.

Zasłużony tajwański producent postanowił rozwijać rozwiązania zademonstrowane rok temu, przy okazji premiery HTC U11. Podobną taktykę przyjął Samsung, którego Galaxy S9 wygląda po prostu na udoskonalony Galaxy S8.

W przypadku HTC U12+ ewolucja oznacza wprowadzenie drugiej generacji technologii Edge Sense – możliwości sterowania pracą smartfona poprzez ściskanie obudowy. Czułe na nacisk sensory zostały umieszczone w bocznej ramce i realizują teraz jeszcze więcej funkcji. Telefon wie na przykład, że jest trzymany w ręce, dzięki czemu nie pozwala na wygaszenie ekranu podczas czytania, czy też zmianę orientacji obrazu po położeniu się ze smartfonem do łóżka.

Dzięki odpowiednio skonfigurowanym uściskom można obsługiwać dowolne aplikacje – tak jak w przypadku U11 oznacza to łatwe i wygodne robienie zdjęć, ale też na przykład możliwość sterowanai ruchami postaci w grze.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

HTC U12+ - smartfon czuły na dotyk

Jak chwali się producent, kamery użyte w HTC U12+ otrzymały najwyższą notę od DxOMark w kategorii podwójnych aparatów w smartfonie. Przekłada się to oczywiście na dobrą jakość zdjęć, które nawet z 10-krotnym zoomem cyfrowym (o dwukrotnym optycznym nie wspominając) wyglądają dobrze i pozbawione są zniekształceń i szumów.

Uzyskiwanie efektów typu bokeh jest oczywistością – HTC poszło jednak o krok dalej i postanowiło urozmaicić także kręcenie filmów. HTC U12+ oferuje między innymi wykonywanie automatycznego, płynnego przybliżenia podczas nagrywania wideo – wystarczy jeden gest na ekranie, żeby go uruchomić. Przy odrobienie wprawy powinno to pozwolić na uzyskiwanie efektu vertigo.

Dzięki wbudowaniu czterech mikrofonów HTC U12+ potrafi także koncentrować się podczas nagrywania na wybrany dźwięk lub głos – funkcja została nazwana sonicznym zoomem.

HTC podkreśla, że wiele pracy inżynierów zostało włożone w zapewnienie odpowiednich wrażeń słuchowych miłośników muzyki. Wnętrze telefonu zostało ukształtowane w taki sposób, żeby pełniło rolę pudła rezonansowego – odtwarzany dźwięk jest dzięki temu wzmacniany.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Producent jest też najwyraźniej dumny z rozwiązanie zastosowanego w dołączanych do HTC U12+ słuchawek – mają one wbudowany mikrofon, dzięki czemu jest w stanie zbadać budowę ucha użytkownika i odpowiednio dostosować odgrywany dźwięk, żeby otrzymać jak najlepsze brzmienie.

USonic analizuje budowę Twojego kanału słuchowego aby dostosować charakterystykę dźwięku do Ciebie, dzięki czemu każdą wysoką nutę usłyszysz z krystalicznie czystą precyzją, a linia basowa odezwie się do Ciebie z mocą grzmotu.

HTC U12+ - cena, promocje i dostępność

HTC U12+ jest także w stanie przyciągnąć uwagę wyglądem – szklana obudowa mieni się odcieniami zależnymi od kąta padania promieni słonecznych. Producent postanowił pokazać trochę sekretów telefonu i jedna z dostępnych obudów – nazwana Translucent Blue – pozwala zajrzeć na część ukrywających się pod nią komponentów. Telefon dostępny jest też w kolorze Ceramic Black oraz Flame Red (ten ostatni nie będzie początkowo dostępny w Polsce).

Ekran HTC U12+ ma przekątną 6 cali – wyświetlacz o rozdzielczości 1440x2880 punktów ma proporcje 18:9, dzięki czemu telefon nie przeraża wielkością. Smartfon ma 6 GB RAM i 64 GB przestrzeni na pliki – w razie potrzeby można ją powiększyć wkładając kartę pamięci, traci się wtedy jednak możliwość korzystania z opcji Dual SIM.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Za szybkość działania odpowiada układ Qualcomm Snapdragon 845, znany z konkurencyjnych flagowców. 

HTC U12+ został wyceniony na 3 499 zł, przy czym członkowie HTC Club z miejsca otrzymują rabat w wysokości 10% - także wtedy, gdy przystąpią do niego tylko po to, żeby dokonać zakupu. 4 czerwca 2018 rusza zaś polska promocja przedsprzedażowa – do każdego HTC U12+ dołączany będzie czytnik e-booków Kindle PaperWhite 3. HTC U12+ ma trafić do rąk właścicieli w połowie czerwca 2018 roku.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.